Szukam pomocy ( Barbara )

Wszystko związane z chorobą alkoholową.
Uzależnienie od alkoholu i współuzależnienie.
Jeżeli alkohol, koalkoholizm jest problemem w Twoim życiu, to właśnie jest miejsce dla Ciebie

Moderatorzy: lulla, Opiekun Strefy Problem

Re: Szukam pomocy ( Barbara )

Nieprzeczytany postautor: barbara » 20 wrz 2013, 21:06

Witam i pozdrawiam wszystkich cieplutko.Wpadłam się przywitać troszkę poczytać,powspominac.Niebawem minie 4 lata od mojego wejscia na to forum.Były to 4 lata bardzo pracowite i obfite w wydarzenia.Było trudno .lecz z dnia na dzien coraz lepiej.Na dzień dzisiejszy moge powiedziec iz jest dobrze,a nawet zaryzykuje stwierdzenie iz bardzo dobrze.Dopisuje mi zdrowie i to fizyczne i to psychiczne.
Myśle ze 24 tego ,za kilka dni w jakis sposób uczczę swoja malenka,ale jakze wazną dla mnie rocznice.To tutaj stawiałam swoje pierwsze kroki w sferze zdrowienia.Jeszcze wówczas nie miałam pojecia z czym to się je,jak to bedzie i co bedzie.Jedno wiedziałam na pewno ! nie chciałam juz zyc tak jak zyłam,pragnełam ponad wszystko poczuć się człowiekiem.Wstać z kolan i iść przez resztę zycia w poczuciu radości i szczescia.Udało mi sie,choc łatwo nie było.Doszłam do miejsca w którym potrafie odczuwac radości życia i bycia soba.
Miłego wieczorka wszystkim zycze i mysle ze wrócę aby zabrać sie za swoja historie własnie w "swoja malenką rocznice"Buziole wsiem <czesc>
współuzależniona
Awatar użytkownika
barbara
Mega pisarz
Mega pisarz

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Nieprzeczytany postautor: dziadziunio » 20 wrz 2013, 21:25

..Moje gratulacje..
Dawno Ciebie nie było.
Pozdrawiam ciepło. dziadziunio <czesc>
.......................Poprzez nierozwagę, przeoczyłem chwilę w której wbrew zamysłom boskim ze zwykłego pijaczka stałem się kimś, kto chciał zamordować całe swoje wewnętrzne człowieczeństwo............................
Awatar użytkownika
dziadziunio
Mega pisarz
Mega pisarz

Zdjęcia: 0
Podziękował : 37 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Nieprzeczytany postautor: barbara » 20 wrz 2013, 22:10

dziadziunio pisze:..Moje gratulacje..
Dawno Ciebie nie było.
Dzieki Dziadziuniu <czesc> Miło Cię "widzieć" w moim temacie .Naprawde bardzo,bardzo sie ciesze.
Tak nie było mnie długo,ale to dlatego ze nie umiem byc w 2 miejscach,sama nie rozumiem dlaczego,przeciez niby z niczym to nie koliduje.Pomysle nad tym .To pewnie jeszcze jakis temat mam w sobie do przerobienia ;) ,zapewne nie ostatni.Pozdrawiam Cie równiez cieplutko.
współuzależniona
Awatar użytkownika
barbara
Mega pisarz
Mega pisarz

Nieprzeczytany postautor: Halinka » 21 wrz 2013, 15:04

Nie wiem czy to pomoc Frania czy sama to zrobiłaś, ale ważne , że się udało :lol:
* Halinka * Obrazek
Nie żałuj, nigdy nie żałuj, że mogłeś coś zrobić w życiu, a tego nie zrobiłeś.
Nie zrobiłeś, bo nie mogłeś.
Stanisław Lem
Awatar użytkownika
Halinka
Mega pisarz
Mega pisarz

Zdjęcia: 14
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy
gadu-gadu: 0

Nieprzeczytany postautor: Franek » 22 wrz 2013, 06:28

Halinka pisze:Nie wiem czy to pomoc Frania czy sama to zrobiłaś,

Basia zrobiła to sama.

Gratulacje Basiu za to co już jest i proszę o więcej. <hura>
" A gdy znowu nabierzemy sił i wstanie nowy dzień - sprawdźmy czy w pobliżu ktoś nie potrzebuje Twojej pomocy .... "
http://www.blok.rzsa.pl/
Awatar użytkownika
Franek
Mega pisarz
Mega pisarz

Zdjęcia: 71
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
gadu-gadu: 7323440

Nieprzeczytany postautor: barbara » 23 wrz 2013, 18:23

Szukam pomocy ( Barbara )

Postautor: barbara » 24 wrz 2009, o 11:02
witam i pozdrawiam serdecznie !!!!!też jestem nowa i nie wiem jak się poruszać.Mam bardzo ważną dla mnie sprawę ,a nie wiem jak sie do tego zabrac?
Tak brzmiał mój pierwszy post,pierwsze wołanie o pomoc.Cztery lata temu Tu na tym forum po raz pierwszy głosno wołałam o pomoc,pomoc która otrzymałam.Pamiętam jak czekałam az mi ktos odpowie,czy w ogóle odpowie? komu chciało by się zawracac głowę jakąś Barbara,nawet nie zwyczajną,takie było moje myslenie na tamten czas.W ruinach walącego mi się swiata,jednak Ktoś zobaczył moja rękę wyciągnięta po pomoc,chociaż nie było we mnie wiary w siebie ,maleńka iskierka nadziei i wiary w człowieka we mnie była.To co otrzymałam od Was tu na forum jest bezcenne,jest ponad czasowe,dla mnie takie własnie jest.Wdzięczna jestem Tym którzy pokazali mi drogę,droge do zagubionego gdzieś po drodze świata i swojego życia.Wiele godzin spedziłam Tu na pisanie swoich chaotycznych postów i zadawanie pytań,wstydziłam się tego bardzo,po przeczytaniu swoich postów następnego dnia za pózno było juz na kasowanie,palił mnie wstyd za swój stan emocjonalny,za niezrozumiałe teksty które pisałam.Jednak ze Wy wyczytaliscie w nich to co chciałam przekazać.Tak więc powoli ,raczkując ,ufając ze juz moze byc tytlko lepiej,stawiałam swoje pierwsze nie poradne i chwiejne kroki ,siegałam całą sobą po "Nowe Życie".Wielu z Was przegadało,przepisało masę godzin,cierpliwie odpowiadając,podtrzymując na duchu i wierząc we mnie.Tak krok,po kroku doszłam do terapii,do grupy wsparcia,chociaz były rzucał mi ogromne kłody pod nogi,ja wspierana przez Was szłam dalej,dalej ku światełku które widziałam w ciemnosciach.Tak maszeruję do dzisiaj,wiem juz ze nie jestem sama i to poczucie pcha mnie do przodu.Po drodze przewracałam sie niczym nieudacznik ,strofując sama siebie po kazdej porazce,wpadałam w doły z których wyciagała mnie zawsze pomocna dłoń z forum.Dopiero długo pózniej prosiłam o pomoc w realu.Cóz za paradoks,bardziej ufałam ludziom z neta niz reala.Wszystko ma swój czas widac.Dzisiaj juz jest nieco inaczej,madrzejsza o swoje porazki staram sie isc pewnym ,aczkolwiek powolnym krokiem przez zycie.Zapewne jeszcze nie raz dostane od zycia w kośc,ale równowaga być musi,nie boje się juz zycia ,mam narzedzia i jesli bede ich uzywać ,wiem ze sobie poradze.Bardzo trudno było mi odzyskac wiare w siebie i swoje siły,nie dała bym rady bez drugiego człowieka.
Śmiało moge stwierdzic iz jestem szczesliwa i radosna,kochajaca nade wszystko swoje zycie.zycie które kiedys chciałam sobie odebrac.Jest Ono najwieksza wartoscią moja.
Za to wszystko chciała bym Wam wszystkim podziekowac,nie bede wymieniac imiennie ,albowiem kazdy swoja mysl w odbudowanie mojego zycia włozył.Tak więc dziękuję Wam za to ze : byliscie,jesteście i mam nadzieje bedziecie.Pozdrawiam cieplutko .
Basia :)
współuzależniona

Za ten post autor barbara otrzymał podziękowania - 2
Franek(23 wrz 2013, 20:23), Halinka(24 wrz 2013, 14:31)
Ocena:50%

Awatar użytkownika
barbara
Mega pisarz
Mega pisarz

Nieprzeczytany postautor: kuba30 » 23 wrz 2013, 18:41

Ja zaczalem swoja droge prawie rok temu i jakos dziwnym trafem mam gowno. Tam gdzie szukalem pomocy dostalem wielkie fuck you. Jedynie Jolka jest fajna. Nie powie wypierdalaj, nie nadajesz sie. Jedyna osoba co mnie nie olala. Jak narazie. Chyba w sumie jedyny czlowiek ktory ma jakis wplyw na mnie, ktora slucham i szanuje. Jak kurwuje tu na forum, to wystarczy ze wejdze powie zamknij sie i sie zamykam. Az sam sie dziwie, ze ma na mnie taki wplyw.
kuba30
Mega pisarz
Mega pisarz

Zdjęcia: 1
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy
gadu-gadu: 45465920

Nieprzeczytany postautor: barbara » 23 wrz 2013, 18:58

kuba30 pisze:Ja zaczalem swoja droge prawie rok temu i jakos dziwnym trafem mam gowno.
No cóz Kubo ! moze to za krótko aby wyrokować? moze za dwa-trzy lata bedziesz widział to inaczej? Ja widze swoja drogę tak jak napisałam i dokładnie tyle zawdzieczam temu forum,kazdemu któ wówczas był tu obecny,chociaz wcale nie głaskano mnie po głowie tak jak myslałam ze bedzie,kiedy sie nad soba rozczulałam i uzalałam,nie jednokrotnie ponosiły mnie emocje,byłam wzburzona i zła,lecz trzymałam się rozpaczliwie ,podanym dłoniom.Nie żałuje ani jednago dnia,ani jednej minuty spedzonej na tym forum.Wszystko ma swój cel.Nawet to co dzisiaj wydaje mi sie złe i nie do zniesienia.Zycze powodzenia i troszke optymizmu :)
współuzależniona
Awatar użytkownika
barbara
Mega pisarz
Mega pisarz

Nieprzeczytany postautor: Luna » 23 wrz 2013, 19:01

Basiu, nie było mnie na forum,, jak zaczynałaś, ale wzruszył mnie Twój post, pięknie opisałaś swoją drogę i ogromnie się cieszę, że odzyskałaś wiarę w siebie i w życie.
Mam nadzieję, że nasza Anetka ( Anka) to przeczyta i uwierzy, że warto.

A Tobie Kuba chciałam napisać, że to bardzo przykre, że nie dostrzegasz wielu ludzi, tutaj na forum, którzy ciągle wyciągają rękę w Twoja stronę, otwórz wreszcie oczy i przeczytaj dokładnie co do Ciebie piszą.

pozdrawiam
Monik
"Życie to ciąg lekcji, które trzeba przeżyć, żeby je zrozumieć."

Za ten post autor Luna otrzymał podziękowanie od
barbara(24 wrz 2013, 17:42)
Ocena:25%

Luna
Mega pisarz
Mega pisarz

Podziękował : 40 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Nieprzeczytany postautor: kuba30 » 23 wrz 2013, 19:26

Tak szcerze to mysle, ze wiekszosc kompletnie ma na mnie wyjebane, pisza fajnie, zebyscie wy mysleli, ze sa fajni. Nic poza tym. ja tez tak umiem ino ja wole byc autentyczny.
Przyklad ten HFalipieta zasrany piotrek? Ilez to mi pomagal, ile postow pisal. A przeca on ma wyjebane na mnie. Ino se tu pozycje fajnego robi, jak wiekszosc z was. Zreszta ja lepszy nie jestem. Ale Jola ma cos w sobie takiego, ze jak kupie motor i mi sie polepszy to pojade do wawy nie wiem z czym, ale zeby jej podziekowac
kuba30
Mega pisarz
Mega pisarz

Zdjęcia: 1
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy
gadu-gadu: 45465920

Nieprzeczytany postautor: Franek » 23 wrz 2013, 20:23

barbara pisze:Nie żałuje ani jednego dnia,ani jednej minuty spędzonej na tym forum.

Pamiętam Basiu Twoje pierwsze posty i co było na początku Twojej drogi,tylko Ci forumowicze co byli w tamtym czasie wiedza jak bardzo zmieniłaś swoje życie.Jeszce raz gratuluję Ci tej drogi która wybrałaś,drogi którą cały czas podążasz.Wytrwałości. <hura>
" A gdy znowu nabierzemy sił i wstanie nowy dzień - sprawdźmy czy w pobliżu ktoś nie potrzebuje Twojej pomocy .... "
http://www.blok.rzsa.pl/

Za ten post autor Franek otrzymał podziękowanie od
barbara(24 wrz 2013, 17:43)

Awatar użytkownika
Franek
Mega pisarz
Mega pisarz

Zdjęcia: 71
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
gadu-gadu: 7323440

Nieprzeczytany postautor: Afia » 23 wrz 2013, 21:10

Witaj Basiu <hura>
Franek pisze:Pamiętam Basiu Twoje pierwsze posty i co było na początku Twojej drogi,tylko Ci forumowicze co byli w tamtym czasie wiedza jak bardzo zmieniłaś swoje życie.

O tak, ja pamiętam!! Gratulacje!!

Pozdrowienia, miło Was czytać Basiu, Franku <czesc>
- Często, aby stało się to, czego pragniemy, trzeba tylko przestać robić to, co robimy... -

Za ten post autor Afia otrzymał podziękowanie od
barbara(24 wrz 2013, 17:43)

Afia
Mega pisarz
Mega pisarz

Zdjęcia: 9
Podziękował : 19 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Nieprzeczytany postautor: Annka » 23 wrz 2013, 21:19

monikalko pisze:Mam nadzieję, że nasza Anetka ( Anka) to przeczyta i uwierzy, że warto.

Moniko czytałam Basi wątek już wczoraj i tak mi przeszło przez myśl ,że napiszę i podziękuję że wyciągnęła go ....... nie za miesiąc , nie za dwa ,tylko własnie teraz
.... ale nie podziękowałam bo ....bym
dziękowała za wszystko co można było wyciągnąć z jej historii wiedząc że być może ( bo przecież nie jestem niczego pewna )znowu gdzieś to wszystko zagubię ..... zostawię ? zlekceważę ? nic z tym nie zrobię.

Myślę jednak Basiu , że zawsze coś z tego by jednak zostało , choćby mała drobinka wiary ..... że można ..... że nie ja jedna taka ze swoimi chorymi , czy jak to Jola ładnie powiedziała ,,zaburzonymi" myślami....
więc dziękuję Basiu za wątek i powyższy post
... przyda mi się zaczerpnąć Twojej siły, pewności , zmian jakie dokonałaś w swoim życiu

Pozdrawiam i również witam po długiej przerwie na forum.
Aneta współuzależniona <czesc>
,,Jeśli nie wiesz, gdzie chcesz zajść, nie masz szansy tam dotrzeć"

Za ten post autor Annka otrzymał podziękowanie od
barbara(24 wrz 2013, 17:44)

Annka
Mega pisarz
Mega pisarz

Zdjęcia: 4
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Nieprzeczytany postautor: barbara » 05 maja 2014, 15:43

Witam po dlugim czasie.
Od tamtej pory,znaczy od odstatniego wpisu,znowu pozmienialo sie w moim zyciu.
Obecnie mieszkam w Anglii sa tu blisko moje dzieci.Temat przeszlosci jak by zostal dokumentnie zamkniety.Nawet jakis podzial nastapil.Tak ze ja dokumentnie od zera zaczynam,biedna,ale wolna calkowicie.Tutaj chodze 1 raz w miesiacu na mityngi,albowiem nie mam innych mozliwosci na razie,wiec zeby bylo sprawiedliwie i abym nie utracila nic,chodze na otwarte mityngi AA.Tak wiec mozna by powiedziec iz pisze sie Nowa historia mojego zycia.Pozdrawiam wszystkich cieplutko i zycze Pogody Ducha.
Basia
współuzależniona
Awatar użytkownika
barbara
Mega pisarz
Mega pisarz

Nieprzeczytany postautor: barbara » 16 lis 2015, 00:21

Witam wszystkich cieplutko :)
Dawno mnie tu znowu nie bylo,duzo ponad rok.Ostatni wpis widze z Anglii.No coz,zycie toczy sie,toczy.Bylam w Anglii,juz jestem w kraju,doszlam do wniosku ze jednak obczyzna nie dla mnie,bynajmniej na razie.Tamta decyzja byla sluszna i mam nadzieje ze decyzja o powrocie tez jest sluszna.Podejmujac decyzje o wyjezdzie bynajmniej pozamykalam sprawy przeszlosci,na co nie moglam sie zdobyc mieszkajac tutaj i majac wspolny dom z bylym.To bylo ostre ciecie ,ale nie zaluje tego.To bylo cos jak odciecie pepowiny.Teraz moge powiedziec z cala odpowiedzialnoscia iz zaczelam od "nowa" dokumentnie,tak jak bym dopiero co wyszla z domu rodzinnego.Ta moja przeszlosc jest,ale juz sie za mna nie ciagnie,sluzy mi do tego,do czego powinna.Mile chwile do wspomnien,a trudne chwile jako nauka.Wszystko to jest mi potrzebne.Choc byl to bardzo trudny okres w moim zyciu i decyzji musialam podjac sporo,to zadnej nie zaluje.Mam nadzieje iz bedzie ich coraz mniej,teraz wszystko co dobre i co zle moge skladac tylko na swoje barki.Jest dobrze .Ciagle pracuje nad swoim rozwojem,wiem ze nie moge sobie pozwolic na lenistwo w tym wzgledzie,zyje dalej i staram sie nie tracic czujnosci.Byly upadki,nie powiem ,byly one wynikiem mojego zaniedbania,wielokrotnie myslalam ze juz sobie poradze,ale dzisiaj wiem na pewno ze to zludzenie,jak wspomnialam wczesniej,wszystko to sluzy mi jako doswiadczenie .Wazne jest ze spokoj,Pogoda Ducha,radosc wewnetrzna pozostaja nie zachwiane mimo iz zdarza sie upadek.
Pozdrwaim wszystkich cieplutko i zycze Pogody Ducha <czesc>
współuzależniona
Awatar użytkownika
barbara
Mega pisarz
Mega pisarz

PoprzedniaNastępna

Wróć do Alkoholizm forum dyskusyjne