Szukam pomocy ( Barbara )

Wszystko związane z chorobą alkoholową.
Uzależnienie od alkoholu i współuzależnienie.
Jeżeli alkohol, koalkoholizm jest problemem w Twoim życiu, to właśnie jest miejsce dla Ciebie

Moderatorzy: lulla, Opiekun Strefy Problem

Nieprzeczytany postautor: Halinka » 20 mar 2010, 16:16

Mriucha pisze:Ja Cię nie unikam i sledze to co piszesz.

Ja Basieńko też Cię nie unikam i bardzo lubię z Tobą pisać.
Fakt,że ludzie, którzy nigdy nie analizowali samych siebie, nigdy nas nie zrozumieją, że my to mamy już za sobą i znamy siebie lepiej, dojrzalej.
* Halinka * Obrazek
Nie żałuj, nigdy nie żałuj, że mogłeś coś zrobić w życiu, a tego nie zrobiłeś.
Nie zrobiłeś, bo nie mogłeś.
Stanisław Lem
Awatar użytkownika
Halinka
Mega pisarz
Mega pisarz

Zdjęcia: 14
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy
gadu-gadu: 0

Nieprzeczytany postautor: Franek » 20 mar 2010, 19:17

Halinka pisze:Mriucha napisał/a:
Ja Cię nie unikam i sledze to co piszesz.

Witam Basiu,ja też Cię nie unikam, nie mam ochoty pisać,to forum przestało mnie interesować,założę swoje i Was zaproszę do siebie,
" A gdy znowu nabierzemy sił i wstanie nowy dzień - sprawdźmy czy w pobliżu ktoś nie potrzebuje Twojej pomocy .... "
http://www.blok.rzsa.pl/
Awatar użytkownika
Franek
Mega pisarz
Mega pisarz

Zdjęcia: 71
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
gadu-gadu: 7323440

Nieprzeczytany postautor: barbara » 20 mar 2010, 20:01

Kochani chyba troszkę się nie zrozumieliśmy!ja pisałam o realu,a w Was nigdy nie wątpiłam.Pozdrawiam !Napiszę póżniej co nowego u mnie,a trochę się dzieje ,ale dobrego <hura> buziolki.I jeszcze jedno !bardzo wam wszystkim dziekuję,jesteście kochani ;)
Basia
Awatar użytkownika
barbara
Mega pisarz
Mega pisarz

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Nieprzeczytany postautor: Mieczysław » 20 mar 2010, 22:00

barbara pisze:ja pisałam o realu,

A przeciez ja też pisałem o realu :D
Jednak z wirtualnej nawet sympatii, o tym że Cię lubię nie zapominam :lol:
Mietek
% mnie nie zabiły, to znak że mam jeszcze coś do zrobienia...
Awatar użytkownika
Mieczysław
Opiekun forum
Opiekun forum

Zdjęcia: 0
Podziękował : 3 razy

Nieprzeczytany postautor: bodek » 21 mar 2010, 08:27

barbara pisze:bardzo wam wszystkim dziekuję,jesteście kochani ;)

Basiu, wdzięczna bądź sobie; za chęci ,rozwagę, odwagę,konsekwencje i za zapał ... wielu na początku się poddaje, boją się zmian, nowego ... a Ty pokazałaś że można, jeśli się tylko chce.
Miłego słonecznego i dobrego dzionka :D
podróż zaczyna się od pierwszego kroku ... czasami nawet kilka razy ... aby dojść do celu
bodek
Mega pisarz
Mega pisarz

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Nieprzeczytany postautor: nastia » 21 mar 2010, 08:40

Basiu :)

Ja tez podczytuje Twoj watek - lubie Twoj optymizm i wiare w ludzi :D
Tak trzymaj !
milego,dobrego dnia :D ,wszystkim bez wyjatku zycze .
"Wiedza jest naszą twierdzą, im więcej wiemy tym ciężej jest nas pokonać" - Albert Einstein
nastia
Mega pisarz
Mega pisarz

Nieprzeczytany postautor: gadzet78 » 21 mar 2010, 12:10

barbara,

Basiulka <czesc> Czy w realu czy na forum, to dla mnie jeden pieron.Ja jak zaczynałem trzeźwosć, to se wtedy myślałem z kim Ja będe sie spotykal, albo jak nie bede pił to jak na mnie będą teraz patrzeć.Mówiac tak w żartach "że może jakiś nawrócony czy może On na księdza chce isć, co sie tak zmienił :?: <czytaj> Na początku to faktycznie nie miałem dużo przyjaciół, ale z czasem to sie zmieniło <hura> Jak tylko zaczołem chodzić na AA, to wiem teraz że mam o 4 razy czy nie wiem nawet ile wiecej przyjaciół jak miałem kiedyś.Tych co źle o mnie mówili czy źle na mnie patrzyli tez teraz mam, bo widzą ,mnie normalnego ;) Także to Ja sam dążyłem do tego przedtem , aby mieć tylko przyjaciół od kieliszka, a tamci mnie nie obchodzili.Tych od kileliszka też mam, ale nie pije z Nimi i oni nie chcą ze mna pić , bo wiedzą że Ja nie pije.Także tylko spotkanie na rozmowe i tyle.Nawet widze że nieraz mi zadroszczą że Ja tak teraz mam dobrze, a Oni nie.Ale to nie jest mój problem tylko ich <ploty> A to np. czy Ja czy moje zachowanie im nie pasuje to jest ich sprawa czy ich problem.Nie muszą sie ze mną spotykac ani Ja z Nimi.
Także Ja sie ciesze że mam tyle przyjaciół co teraz <hura>
I Ty Basiulka napewno masz dużo też przyjaciół, tylko może sama tego nie dostrzegasz ;) I nie przejmuj się tym że ktoś Ciebie nie lubi czy że masz mało przyjaciół.Myśle że masz bardzo dużo, a Ja jestem bardzo bliskim przyjacielem dla Ciebie, chociaż sie znamy tylko z tego forum, ale myśle że kiedyś się spotkamy i wtedy się już uścisniemy naprawde <papa>
Jacek AA

"Jestem pokorny, a zatem uznaję, że wszyscy ludzie są równi.."
Gerard J. M. van den Aardweg
Awatar użytkownika
gadzet78
Mega pisarz
Mega pisarz

Nieprzeczytany postautor: nastia » 21 mar 2010, 12:27

gadzet :D
Bardzo cieple i serdeczne sa Twoje slowa. Szczere i od serca.
Dobrze ze tak do tego podchodzisz.
Nie mam tak wielu przyjaciol ,ale mam! i sa dla mnie ogromna podpora, zawsze o nich mysle z uczuciem i oddaniem.
Dalabam Ci punkt pomocowy ..ale nie moge.

Pozdrawiam serdecznie :)
"Wiedza jest naszą twierdzą, im więcej wiemy tym ciężej jest nas pokonać" - Albert Einstein
nastia
Mega pisarz
Mega pisarz

Nieprzeczytany postautor: gadzet78 » 21 mar 2010, 12:33

nastia,

Nastio <czesc> dla mnie punkt nie jest taki ważny.Dla mie jesteście ważni tylko WY i to co piszecie.Bo Ja od Was biorę naukę <czytaj> Wy czyli forum i przyjaciele z otoczenia pomagają mi w trudnych chwilach.
I za to Wam dziękuje <czesc> <czesc> <czesc>
buziaczek <papa>
Jacek AA

Awatar użytkownika
gadzet78
Mega pisarz
Mega pisarz

Nieprzeczytany postautor: barbara » 21 mar 2010, 13:45

bodek pisze:. wielu na początku się poddaje, boją się zmian, nowego ... a Ty pokazałaś że można, jeśli się tylko chce.
,bo to Wy i Wasze wpisy dają mi siłę.
nastia pisze:Twoj optymizm i wiare w ludzi :D
Tak trzymaj !
.Wiesz Nastia ,może to zabrzmi egoistycznie ,ale ja też w sobie to akurat lubię,aczkolwiek czasami to w zyciu przeszkadza,ale co tam! ;)
gadzet78 pisze:I Ty Basiulka napewno masz dużo też przyjaciół, tylko może sama tego nie dostrzegasz ;)
to prawda Gadzecik tylko czasami wydaje mi sie iż odkąd przestałam sie nad soba użalac ,to jak by ich mniej się zrobiło,ale już wiem że to naturalne jest.W myśl przysłowia że przyjaciół poznaje się w biedzie!godzę się z tym.
Basia
Awatar użytkownika
barbara
Mega pisarz
Mega pisarz

Nieprzeczytany postautor: Mieczysław » 21 mar 2010, 19:48

barbara pisze:wydaje mi sie iż odkąd przestałam sie nad soba użalac ,to jak by ich mniej się zrobiło,

Wydaje mi się Basiu że to złudne wyobrażenie tylko, albo ci twoi znajomi nazwijmy to, nie maja już powodów do udzielania Ci rad.
Ja sam odkąd zacząłem coś z sobą robić zauważyłem to samo co Ty.
Po paru latach dopiero jeden z przyjaciół powiedział mi, że nie bardzo wiedział jak ze mną rozmawiać wtedy, kiedy zaczęło powiewać ode mnie optymizmem. Po prostu nie miał odwagi mi o tym powiedzieć.
No cóż, my stajemy się mimo wszystko odważniejsi.

Pozdrawiam
Mietek
% mnie nie zabiły, to znak że mam jeszcze coś do zrobienia...
Awatar użytkownika
Mieczysław
Opiekun forum
Opiekun forum

Zdjęcia: 0
Podziękował : 3 razy

Nieprzeczytany postautor: Afia » 21 mar 2010, 22:27

Cześć Basiu,
tak mi się skojarzyło, że być może pewna grupa Twoich znajomych to były nieświadome wielbicielki gry "Gdyby nie Ty" oraz jej odmiany "Gdyby nie on". Myślę, że mogły po prostu w Tobie, jako osobie cichej, znaleźć dobrotliwą, cierpliwą oraz wyrozumiałą słuchaczkę...
Same gry to oczywiście taka próba usystematyzowania ludzkiego zachowania, każdy w coś tam gra, ważne chyba, aby grać z możliwie najmniejszą szkodą dla siebie i innych.
Oto cytat (króciótki, dłuższego brak, ale myślę że jeśli to byłaby podobna sytuacja, to sobie skojarzysz, a jak nie, to tym bardziej nieważne ;) ):
[...]Zewnętrzna korzyść społeczna jest wyznaczona przez to, jaki użytek robi się z gry w szerszych kontaktach społecznych. W przypadku „Gdyby nie ty" (są to słowa adresowane przez żonę do męża) zachodzi przekształcenie gry w rozrywkę „Gdyby nie on", umilającą spotkanie koleżankami przy kawie. Tu znów widać wpływ gier na selekcję znajomych i przyjaciół. Nowa zaproszona na kawę sąsiadka jest jednocześnie zaproszona do udziału w „Gdyby nie on". Jeśli przyjmuje propozycję i dobrze się spisuje, szybko stanie się serdeczną przyjaciółką starego grona. Jeśli odmówi obstając przy korzystnym wizerunku swego męża, nie zagrzeje długo miejsca w tym towarzystwie. To tak jakby konsekwentnie odmawiała picia na przyjęciach — w wielu środowiskach skazałaby się tym samym na wykreślenie z listy gości. [...]

[Eric Bernie, W co grają ludzie]

Pozdrawiam, Basiu, serdecznie, życząc jak najwartościowszych kontaktów z ludźmi, nawet jeśli będzie ich mniej, bo zdecydowanie na takie zasługujesz!
A.
Afia
Mega pisarz
Mega pisarz

Zdjęcia: 9
Podziękował : 19 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Nieprzeczytany postautor: barbara » 22 mar 2010, 06:30

Afia pisze:tak mi się skojarzyło, że być może pewna grupa Twoich znajomych to były nieświadome wielbicielki gry "Gdyby nie Ty" oraz jej odmiany "Gdyby nie on".
Tak Afio chyba trafiłaś w dziesiatke.Takie spotkania to faktycznie polegaja najczęściej na
Afia pisze:"Gdyby nie on".
.Ja od jakiegoś czasu z tej rozgadanej i wiecznie roztrajkotanej baby stałam się małomówna.Coraz mniej mam do powiedzenia i tez zastanawiałam się dlaczego?wolę słuchac,chociaż słuchanie czasami nie wychodzi gdyz już nie zawsze zgadzam się z mówcą ale nie bardzo wiem co powiedzieć.Boję się aby mnie nie zaczęto postrzegać jako wymądrzajacą się,więc wolę nic nie mówić.Teraz słuchanie mi sprawia większą przyjemnosć niz mówienie.Nie bardzo wiem czy to dobrze czy zle ?w dalszym ciągu nie mogę się pozbyć strachu przed wyśmianiem czy też krytyką.Myślę że to też przyjdzie z czasem.Każda terapia coś nowego mi daje ,trochę to tak jak bym uczyła się siebie na nowo.Uświadomiłam sobie iż zyłam w świecie iluzji i ten świat właśnie poprzez terapię się rozpada,zaczynam widzieć rzeczywistość,która jest coraz wyrażniejsza,Bardzo często to nawet boli ,jest bunt ,ale chwilowy.Dowiaduje się rzeczy które burzą cały obraz jaki ja sama sobie namalowałam .Trudno mi napisać ,trudno mi nazwać stan w jakim teraz jestem.Wygląda to tak jak dziecko które postawi pierwszy krok i pieje z zachwytu ,tak i ja się zaczynam czuć.Jest to uczucie piękne.Ale się rozpisałam i pewnie nie na temat jaki miałam napisac,myśli nadal rozbiegane.Pozdrawiam
Basia
Awatar użytkownika
barbara
Mega pisarz
Mega pisarz

Nieprzeczytany postautor: barbara » 22 mar 2010, 08:14

Zapomniałam o najważniejszym!mam pytanie czy u was w ostatnim tygodniu przed wielkanocą też nie ma mityngów?to bedzie dla mnie trudny tydzien ,bo w czwartek nie ma mityngu ,a w sobotę terapii .Dostęp do komputera ograniczony ze względu na kolejkę do niego.Już się boję .
Basia
Awatar użytkownika
barbara
Mega pisarz
Mega pisarz

Nieprzeczytany postautor: gadzet78 » 22 mar 2010, 12:16

barbara,

Basiulka <czesc>
U nas zwsze są.Czy jest to święto czy nie to mitingi są.Przynajmniej na grupie Aqua Vita i Feniks.Zawsze ktoś jest.Wiadomo że ludzie wyjżdżają do swoich rodzin czy zajmują się swiętami, ale zawsze ktoś tam na mitingu jest.Terapia pewnie tak jak u Ciebie.U mnie też nie bedzie ;)
A do tego komputera jakoś sie dopchasz <hura>
pozdrawiam <papa>
Jacek AA

Awatar użytkownika
gadzet78
Mega pisarz
Mega pisarz