Przełamanie

Jesteś nowy/nowa na forum Strefy Problem?
Tu możesz się przedstawić i przywitać.

Moderatorzy: lulla, Opiekun Strefy Problem

Nieprzeczytany postautor: missport » 02 maja 2011, 12:29

Najlepiej oglądnąć film odnoście prawa przyciągania i oto tutaj jest link:

http://mrfire.pl/sekret-polskie-napisy-pelna-wersja/

Niestety z napisami ale da sie czytać i oglądać. Trwa ponad 1,5 godz ale jak ktoś chce poznać ten sekret to niech oglądnie :) Na mnie wywarło wrażenie i faktycznie wcieliłam w życie pare rzeczy, zobaczymy z jakim efektem. Zachęcam wszystkich.

Prawo Przyciągania moglibyśmy zdefiniować tak:

„Przyciągam do siebie wszystko to, czemu poświęcam moją uwagę, energię, oraz czemu okazuję moje zainteresowanie, bez względu na to, czy są to rzeczy pozytywne czy negatywne”

wiecej na stronie: http://www.prawoprzyciagania.pl/

Poza tym można dużo tekstów i przykładów znaleźć w internecie.

Zachęcam do zgłębiania istoty sekretu
Mądrość zaczyna się od tego,
by nazwać rzeczy po imieniu.
missport
Użytkownik forum
Użytkownik forum

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Nieprzeczytany postautor: (krzysiek) » 02 maja 2011, 14:40

missport -cała strona zapowiada się ciekawie.Jak to na dysk ściągnąć? czy cokolwiek innego z tej stronki.Chodzi o to że mam neta wolnego i po pierwsze nie moge oglądać w trybie pełnoekranowym bo jestem niezarejestrowany,a po drugie jak coś oglądam wolę oglądać z dysku.
Bez nadziei nie ma nic
(krzysiek)
Pisarz
Pisarz

Nieprzeczytany postautor: robinek » 02 maja 2011, 19:09

missport pisze:Trafiłeś w sedno, a sekret brzmi: sztuka przyciągania. Ostatnio sie tym interesuję. A w skrócie chodzi o to że człowiek przyciąga to o czym myśli, choć myśli pozytywne mają większą moc niż te negatywne. Energia z naszego mózgu idzie do wszechświata, który 'zwraca' nam wydarzenia, czy rzeczy o których myślimy.

missport pisze:„Przyciągam do siebie wszystko to, czemu poświęcam moją uwagę, energię, oraz czemu okazuję moje zainteresowanie, bez względu na to, czy są to rzeczy pozytywne czy negatywne”

Wiesz missport, obejrzałem ten film i powiem Ci hmm..., że uczy..., pozwala zastanowić się...
Placebo troszkę, ale coś jest w tym.
Nieświadomie zastosowałem się do tych wskazówek już wcześniej.
-chciałem przerwać picie to przerwałem, miesiąc
-chciałem przestać zażywać tzw uspokajacze to przerwałem, ponad 1/2 roku
-chciałem zgubić nadwagę to zgubiłem
-jeżdżę często samochodem i parkuję kilka razy dziennie na mieście, ale koncentruję się żeby znaleźć miejsce parkingowe. Wszyscy mi mówią: masz szczęście do parkowania, jadę a tu albo wolne miejsce albo samochód dopiero wyjeżdża. Na domiar wszystkiego nie płacę za parkingi, zawsze coś wymyśle. Nie pamiętam kiedy zapłaciłem mandat za drobne przewinięcia drogowe, (kiedyś jechałem jednokierunkową i policjant pouczył tylko) przeważnie uchodzi mi to na sucho, nie zapinam pasów bezpieczeństwa, nie noszę dokumentów, nigdy nie proponuję łapówek!
Z filmu wyniosłem sentencję gdy mam do wyboru: być antyalkoholowy lub wspierać trzeźwość lepiej wybrać to drugie.

W sumie to co jest na tym filmie ludzie wiedzą, tylko z zastosowaniem jest problem, wszystko zależy od nastawienia umysłu. Jeśli, nie będę czegoś chciał lub bardzo coś pragnął osiągnę w równym stopniu jedno i drugie.
robinek
Użytkownik forum
Użytkownik forum

Nieprzeczytany postautor: Wolność » 02 maja 2011, 20:17

Ważna jest silna wola człowieka, charakter, nadzieja i pokora.
Wolność
Wolność
Pisarz
Pisarz

Nieprzeczytany postautor: missport » 03 maja 2011, 10:05

(krzysiek) pisze:missport -cała strona zapowiada się ciekawie.Jak to na dysk ściągnąć? czy cokolwiek innego z tej stronki.Chodzi o to że mam neta wolnego i po pierwsze nie moge oglądać w trybie pełnoekranowym bo jestem niezarejestrowany,a po drugie jak coś oglądam wolę oglądać z dysku.

Niestety nie wiem jak ten film ściągnąć. Sama mam ten film na komputerze, ale dostałam go od przyjaciółki a nie ściągałam.

Robinek - faktycznie ten film uczy. Daje do myślenia i z pewnością pozwala zmienić nastawienie na wiele rzeczy, na alkohol także choć w filmie ani słowa o tym.

Ludzie często, tak jak Ty, wcześniej już nie wiedząc o 'sekrecie' stosują sie do jego zasad. Nie raz sie słyszy: 'najwazniejsze jest pozytywne nastawienie' i ja sie z tym zgadzam, no ale jak w zyciu bywa nie zawsze sie tak da.

W każdym razie lepiej mieć tą wiedzę o sile przyciągania niż jej nie mieć, a można nauczyć sie kontrolować swoje myśli i tak jak Ty napisałeś to lepiej wspierać trzeźwość niż być antyalkoholowym.
missport
Użytkownik forum
Użytkownik forum

Nieprzeczytany postautor: henryko48 » 03 maja 2011, 10:32

Jest tez ksiazka Rhonda Byrne pod tytulem "The Secret",kosztuje 30 zl.
Na pewno wiecej mozna sobie utrwalic jak na filmie,polecam.
Nie sztuka jest cieszyc sie z dobrych dni,lecz odnalezc radosc w tych zlych...
Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, ze jego osiagniecie wymaga dlugiego czasu.Czas i tak uplynie.
H.Jackson Brown. J
Jestem trzezwy od 04.10.2009
Awatar użytkownika
henryko48
Mega pisarz
Mega pisarz

Zdjęcia: 5
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Nieprzeczytany postautor: (krzysiek) » 03 maja 2011, 19:43

Wolność pisze:Ważna jest silna wola człowieka, charakter, nadzieja i pokora.

Mam pytanie.O jakiej silnej woli tu mowa, bo jakoś nie rozumiem.Może rozwin trochę ten wyraz
Bez nadziei nie ma nic
(krzysiek)
Pisarz
Pisarz

Nieprzeczytany postautor: Wolność » 05 maja 2011, 06:32

O swojej silnej woli człowieka, chęć, decyzja zaprzestania picia to jest właśnie silna wola w moim mniemaniu.
Wolność
Wolność
Pisarz
Pisarz

Nieprzeczytany postautor: missport » 05 maja 2011, 06:35

zaprzestanie picia = silna wola + dojrzałość w sferze zrozumienia tego problemu
missport
Użytkownik forum
Użytkownik forum

Nieprzeczytany postautor: robinek » 05 maja 2011, 07:10

Upsss !
Wczoraj stała się sytuacja, która nie powinna zaistnieć. Zostałem poczęstowany czekoladkami, a tam nadzienie w postaci spir dużżżżo. W ziołem i zamarłem bo co miałem zrobić wypluć nie wypada połknąć zabronione i co? patrzyli się na mnie jak nie powiem na kogo. Usłyszałem czy coś mi jest? no i mniam zniknęło. Jakoś przeżyłem, efektu odstawianego nie mam, po takiej czekoladce różnie bywa...
Co w takiej sytuacji robić?, niby błahostka ale tak napisałem, pewnie zaraz ktoś napisze, że przesadzam.
Kiedyś jednemu znajomemu mówiłem dla zabawy (wstrętny jestem) jakie to dobre piw jest przez 15 min, poszedł nachlał się.

Osobiście nic sobie nie robię z takich sytuacji nie biorę ich do głowy, ale są osoby co usłyszą słowo alk i działa to na nich jak woda na młyn.
robinek
Użytkownik forum
Użytkownik forum

Nieprzeczytany postautor: (krzysiek) » 05 maja 2011, 08:49

Do wolnosc i missport-ja mam inne zdanie na ten temat.Nie będę za bardzo rozwijał tematu,ale jakby mi ktoś gadał o silnej woli a mnie akurat ręce by sie trzesły po wczorajszym to całe moje mysli i silna wola stały na półce w monopolowym.Aktywny alkoholik wg mnie takowej nie posiada.
Za bardzo komplikujecie.Dlatego przypomnę pierwszy krok AA

1.Przyznaliśmy że jesteśmy bezsilni wobec alkoholu i że przestaliśmy kierować swoim życiem

I teraz popatrzcie co napisał robinek wyżej.Gdybym w tej chwili zjadł taką czekoladkę,albo lepiej kilka i był nieświadomy problemu aktywuję u siebie proces myslowy jaki występuje u alkoholika aktywnego a moja 3 letnia praca nad swoim trzezwieniem trafi szlak.No i jak łatwo wywnioskować całą moją silną wolę.
Calość tyczy mojej choroby jaką jest alkoholizm i w stosunku do alkoholu nie będę rozmawiał o silnej woli, bo jeżelibym taką posiadał, to dlaczego miałbym nie napić się w tej chwili piwa.Ale nie, bo wypicie jednego piwa znaczy tyle samo co wypicie cysterny wodki albo jak kto woli miałbym swoje miejsce ''dwa na jeden''

robinek-będziesz miał jeszcze wiele takich sytuacji.Musisz nauczyć się ASERTYWNOSCI
Będą cię tego uczyć na terapii,ale wszystko inaczej wygląda w praktyce.
Czekoladki na spirytusie? To o czym wczesniej rozmawialismy to na taka czekoladkę trzebaby było zjesc z tysiąc takich wafelkow gdzie sa dodawane minimalne,powiedziałbym sladowe ilosci alkoholu.A takimi czekoladkami to można sie naprawde porzadnie naprac,w zaleznosci jaka masz tolerancje na alkohol.
robinek,takie czekoladki są be i nie wolno ich zjadać ani myslec o nich.Trzeba je traktować jak zwyklego kielicha
Bez nadziei nie ma nic
(krzysiek)
Pisarz
Pisarz

Nieprzeczytany postautor: (krzysiek) » 05 maja 2011, 09:07

robinek.Nie przesadzasz.Ja tak nie napiszę.Normalnie walnąłeś kielicha i tyle.
No a że zrobiłeś to bardziej nieświadomie i nie wiedziałeś jak sobie poradzić w danej sytuacji możesz powiedzieć że nic takiego się nie stało, z tym że następnym razem będziesz wiedział po co sięgasz
Bez nadziei nie ma nic
(krzysiek)
Pisarz
Pisarz

Nieprzeczytany postautor: ewas » 05 maja 2011, 09:45

O jakiej silnej woli piszecie , bo nie rozumiem .Podstawowym i pierwszym krokiem do wyjscia z alkoholizmu jest uznanie bezsilności .Ktos chyba zle sie za swój problem zabiera .bedzie miał pod górkę .Kiedy uznam i pogodze sie z własna bezsislnoscią wtedy jestem wygrana .wiem ,że zawsze przegram z alkoholem , to po co mam z nim walczyc .Poddałam sie i wygrałam .Gdzie tu jest silna wola , nie mam jej za grosz a jakos nie pije 10 rok .Pozdrawiam .A tak na marginesie bardzo mnie to wkur....i irytuje jak wszyscy laicy wokoło madrzą sie ,że wystarczy nie pic , nie palic , nie cpac tylko trzeba miec silną wolą .Gówno prawda .
Jeśli nie rozumiesz co do Ciebie mówię , to znaczy nie do ciebie mówię .
ewas
Mega pisarz
Mega pisarz

Zdjęcia: 8
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Nieprzeczytany postautor: henryko48 » 05 maja 2011, 12:46

Dokladnie nie ma silnej woli w alkoholizmie,trzeba uznac bezsilnosc,co oznacza zwyciestwo.
Trzeba przede wszystkim chciec nie pic,byc konsekwentnym,miec odpowiednie motywacje.
Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, ze jego osiagniecie wymaga dlugiego czasu.Czas i tak uplynie.
H.Jackson Brown. J
Awatar użytkownika
henryko48
Mega pisarz
Mega pisarz

Nieprzeczytany postautor: henryko48 » 05 maja 2011, 12:47

Dokladnie nie ma silnej woli w alkoholizmie,trzeba uznac bezsilnosc,co oznacza zwyciestwo.
Trzeba przede wszystkim chciec nie pic,byc konsekwentnym,miec odpowiednie motywacje.
H.Jackson Brown. J
Awatar użytkownika
henryko48
Mega pisarz
Mega pisarz

PoprzedniaNastępna

Wróć do Centrum Powitań