Witam Was serdecznie.

Jesteś nowy/nowa na forum Strefy Problem?
Tu możesz się przedstawić i przywitać.

Moderatorzy: lulla, Opiekun Strefy Problem

Re: Witam Was serdecznie.

Nieprzeczytany postautor: eskimos » 19 sie 2016, 09:34

Dobra decyzja :)

Bardzo przypominasz mi mój własny entuzjazm z początków mojej trzeźwości. Poczytaj może moje posty z początku. Myślę że zadawałem bardzo podobne pytania.

24h
Być trzeźwym człowiekiem to być wolnym człowiekiem
Awatar użytkownika
eskimos
Mega pisarz
Mega pisarz

Zdjęcia: 1
Podziękował : 19 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Nieprzeczytany postautor: piotrul1975 » 19 sie 2016, 18:51

Poczytałem, dziękuję. Przeczytałem też historię Ewys. Bardzo mi zaimponowała swą walką o każdy dzień. I to walką w bardzo trudnych warunkach. Ja jestem dopiero na początku drogi ku trzeźwości - 17 dzień bez alkoholu. Żadnego i pod żadną postacią. Nawet żel po goleniu żona mi bezalkoholowy sprawiła. "A, tak, żeby cię nie korciło" - tak mi powiedziała. I tak kolejne 24 godziny powoli dobiegają końca. Nawet pić piwa mi się nie chce, wlewam za to w siebie hektolitry gorącej herbaty z cytryną (taki mój ulubiony napój). I już nie mogę doczekać się jutrzejszego mityngu. Zresztą, bliskość weekendu zawsze nastrajała mnie optymistycznie. Byłem dziś u lekarza - szczerze porozmawiałem z nim o swoim alkoholizmie. Wysłuchał, opukał, ostukał, wypisał leki na zmienne nastroje, skierowania na dalsze badania. I teraz tak siedzę sam w domu - żona poszła na noc do pracy, syn ma jazdy kursowe na prawko. Dobrze, niech się narodzi nowy drajwer w rodzinie, przyda mu się. Najważniejsze, że do kielicha nie zagląda. Bo i po co? Przez ostatnie 10 lat byłem "najlepszym" dla niego przykładem do czego takie zaglądanie prowadzi. Modlę się o pogodę ducha i kolejne 24 godziny w trzeźwości. Dla siebie i dla Was, czego Wam z całego serca życzę. Pozdrawiam.
piotrul1975
Użytkownik forum
Użytkownik forum

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
gadu-gadu: 0

Nieprzeczytany postautor: Jura » 19 sie 2016, 20:07

Piszesz, że byleś u lekarza... Jeśli już, powinien to być psychiatra ze specjalizacją w alkoholizmie... Bo jeśli inny, to daj sobie spokój z lekami "na zmienne nastroje"... Możesz bardzo łatwo wpaść z deszczu pod rynnę...
Masz się raczej zacząć uczyć, jak zmienne nastroje i przeróżne sytuacje życiowe pokonywać bez regulatora uczuć i nastrojów. Nawet w tym pierwszym, najcięższym okresie odstawienia. Takim regulatorem, czy wentylem, dotychczas był dla ciebie alkohol, więc zastosujesz tylko zamiennik, a nie o to w tym wszystkim chodzi.

Życzę przemyślenia i wizyty jednak u fachowca...
Bacz na dzień dzisiejszy,
gdyż na nim polega życie;
Awatar użytkownika
Jura
Opiekun forum
Opiekun forum

Zdjęcia: 11
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Nieprzeczytany postautor: piotrul1975 » 19 sie 2016, 21:04

Dziś byłem u lekarza pierwszego kontaktu, który oprócz zbadania mnie skierował mnie do Ośrodka Leczenia Uzależnień. Abym tam, właśnie u fachowców szukał dalszej pomocy. W poniedziałek się tam udam i będę działał dalej (dowiedziałem się, że w weekend tego typu placówki w moim mieście nie pracują). A leki? Doradził ziołowe, na bazie melisy, resztę zlecił właśnie fachowcom. I dobrze! Dzięki, Jura, za rady, każde z nich są dla mnie bardzo cenne! Tak mało jeszcze wiem o uzależnieniu od alkoholu, że sam nie dałbym sobie rady. Fajnie, że jest forum, na którym mogę się wygadać, ale i przede wszystkim - wysłuchać. I wiem, że nie jestem sam z moją chorobą. Tak więc - jutro i pojutrze na mityng AA, zaś w poniedziałek - do psychiatry/terapeuty. Z tym nie ma co zwlekać, bo jak znam siebie, jeśli zacznę odkładać to na później, skutek będzie łatwy do przewidzenia. A tego bym nie chciał. Serdecznie pozdrawiam - Piotrek
piotrul1975
Użytkownik forum
Użytkownik forum

Nieprzeczytany postautor: eskimos » 21 sie 2016, 14:48

Rzeczywiście, możesz mieć rację "skutek będzie łatwy do przewidzenia". Przynajmniej u mnie tak było.

Pogody Ducha i 24h
Awatar użytkownika
eskimos
Mega pisarz
Mega pisarz

Nieprzeczytany postautor: piotrul1975 » 21 sie 2016, 15:39

Weekend pomału mija, a ja się nie skusiłem. Nie wypiłem nawet bezalkoholowego piwa. Choć momentami mnie ciągnęło. W zamian za to mityngi, jeden w sobotę, drugi dziś przed południem. Posłuchałem, pogadałem, paluszków pojadłem. Ale tam, na mityngach czułem się bezpieczny. Ogarnięty chęcią Wspólnoty - chęcią zaprzestania picia. A jutro terapeuta i psychiatra - dobrze, że to udało się tak szybko załatwić. Dziś już się nie napiję, a później kolejne 24 godziny. Co przyniosą? Zobaczymy, lecz postaram się nie zmarnować dotychczasowego czasu i wsparcia z mityngów i tego forum. Ale mam w sobie radość, radość, że w kolejny weekend byłem trzeźwy. Dziękuję i pozdrawiam wszystkich - pogody ducha.
piotrul1975
Użytkownik forum
Użytkownik forum

Nieprzeczytany postautor: Werter » 21 sie 2016, 20:14

Pogody ducha,
ja również byłem na mityngu,
który dał mi siłę na kolejne godziny
pozdrawiam :D
Werter
Pisarz
Pisarz

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Nieprzeczytany postautor: piotrul1975 » 21 sie 2016, 20:27

Werter pisze:Pogody ducha,
ja również byłem na mityngu,
który dał mi siłę na kolejne godziny
pozdrawiam :D

I bardzo dobrze, Werter! Mnie te mityngi naprawdę dużo dają! Co prawda byłem dopiero na trzech, ale serdeczność, szczerość i wzajemny szacunek na nich panujący tchnęły we mnie otuchę i nadzieję. A jutro do dalszego działania! Życzę wszystkim pogody ducha i 24 godzin! Serdecznie pozdrawiam.
piotrul1975
Użytkownik forum
Użytkownik forum

Nieprzeczytany postautor: Jura » 21 sie 2016, 21:20

...Fajnie się czyta jak ktoś nie kombinuje niczym koń pod górkę, tylko idzie przetartym i sprawdzonym szlakiem...
Wszystkim Wam, wszystkiego co dla kogo dobre, życzę... Sobie też przy okazji... :)
Awatar użytkownika
Jura
Opiekun forum
Opiekun forum

Nieprzeczytany postautor: piotrul1975 » 22 sie 2016, 11:43

Jura, jak kombinowałem - to piłem! Jak oszukiwałem sam siebie i wszystkich wokół - to piłem! Jak próbowałem być mądrzejszy od całego świata - to piłem! Jak próbowałem sam sobie poradzić ze swoją chorobą - to piłem! Taka jest prawda, samemu sobie nie poradzę. Czas na sprawdzone metody. Czyli od września na terapię, a póki co mityngi, spotkania z niepijącymi alkoholikami, unikanie miejsc, imprez, osób w towarzystwie których piłem. I codzienna modlitwa do Siły Wyższej o Pogodę Ducha i 24 godziny. Serdecznie Ci dziękuję i pozdrawiam.
piotrul1975
Użytkownik forum
Użytkownik forum

Nieprzeczytany postautor: piotrul1975 » 26 sie 2016, 12:00

Trochę mnie nie było tu, na Forum, bo i czas ściśle wypełniony. Praca zawodowa, i praca nad sobą. W codziennych mityngach AA, na których czuję się coraz swobodniej. A najważniejsze - NIE PIJĘ. Już kolejne dni zamieniają się w tygodnie, zaś trzeżwych 24 godzin coraz to więcej i więcej. I wiecie co? Podoba mi się to! Nie mam kaca, nocnych potów i porannych dreszczy, pamiętam co robiłem przed godziną, wczoraj i przed tygodniem. W domu spokój, żona z synem mnie wspierają, jak mogą, bym tylko się nie napił. A dziś - oddałem honorowo krew, razem z synem. Jestem z niego bardzo dumny, bo oddawał po raz pierwszy w życiu i bez problemu przeszedł lekarską kwalifikację. Modlę się do Najwyższego o wytrwanie i kolejne trzeźwe 24 godziny. I o pogodę Ducha, której nieraz mi brakuje. Ale ufam, że z Jego pomocą wszystko będzie się powoli układać. Serdecznie pozdrawiam - miłego weekendu. :)
piotrul1975
Użytkownik forum
Użytkownik forum

Nieprzeczytany postautor: eskimos » 26 sie 2016, 21:18

To ile już tych trzeźwych dni nazbierałeś ? Życzę kolejnego dnia. I Tobie i sobie. Pogody Ducha.
Awatar użytkownika
eskimos
Mega pisarz
Mega pisarz

Nieprzeczytany postautor: piotrul1975 » 28 sie 2016, 22:39

Miron, nie piję już 27 dni. Spotykam się na razie z niepijącymi. W tym tygodniu byłem na pięciu mityngach AA, bardzo mi one pomagają, dają równowagę i olbrzymią nadzieję. Wiem, że nie jestem sam ze swoją chorobą, problemami, wątpliwościami. Dobrze i bezpiecznie czuję się we Wspólnocie AA. Coraz częściej podczas mityngów zabieram głos, nie waham się pytać. A i w domu zaczyna się normalność. Serdecznie pozdrawiam. Pogody Ducha i 24 godzin.
piotrul1975
Użytkownik forum
Użytkownik forum

Nieprzeczytany postautor: eskimos » 10 wrz 2016, 12:02

Witaj Piotrulu, co tam dobrego slychać w Twojej trzeźwości ? Dajesz radę ? Ja tak :) Czego każdemu życzę.
Awatar użytkownika
eskimos
Mega pisarz
Mega pisarz

Nieprzeczytany postautor: Jura » 12 wrz 2016, 18:53

Ostatnia twoja wizyta na forum dwudziestego ósmego sierpnia... Mógłbyś coś napisać...
Awatar użytkownika
Jura
Opiekun forum
Opiekun forum

PoprzedniaNastępna

Wróć do Centrum Powitań