Ośrodki stacjonarne - wrażenia, wspomnienia

Terapie uzależnień i współuzaleznień.
Ośrodki - poradnie, leczenia uzależnień i współuzależnień.

Moderatorzy: lulla, Opiekun Strefy Problem

Nieprzeczytany postautor: darek4040 » 11 sie 2006, 13:31

To nie był zakład karny! Byłem w zkładzie karnym za długi wierzcie mi jest o wiele lżej bo nikt tam nikogo nie upadla!
darek4040
Użytkownik forum
Użytkownik forum

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Nieprzeczytany postautor: Gość » 18 sie 2006, 13:33

Dziękuję wszystkim za opisy. Bardzo proszę o dalsze opisy własnych doświadczeń w ośrodkach terapeutycznych. Ja dopiero zaczynam walczyć o mojego przyjaciela, ale wiem, że nie będzie to proste ani łatwe.
Pozdrawiam
Gość

Nieprzeczytany postautor: Gość » 20 sie 2006, 21:17

Olimpio, Limerio - mam serdeczną prośbę - gdybyście mogły umieścić tu nr telefonu i dokładny adres WOTUAiW w Stalowej W., ten który wyżej polecacie.
Jestem z innego województwa, być może uda mi się wysłać tam męża. Tylko musiałabym, poprawiam się - on musiałby to wcześniej telefonicznie uzgodnić z Ośrodkiem.

Katarzyna współuzależniona
Gość

Nieprzeczytany postautor: Olimpia » 21 sie 2006, 19:31

Witaj Kasiu!
Z chęcią spełniam Twoją prośbę,bo uważam,że ośrodek jest naprawdę wart polecenia.
CAłODOBOWY ODDZIAł TERAPII UZALEżNIENIA OD ALKOHOLU
UL DąBROWSKIEGO 7,STALOWA WOLA-ROZWADóW
37-450 ST.WOLA
TEL.0158448808 wewn.22
Pozdrawiam i życzę mężowi i Tobie powodzenia i wytrwałości!
Awatar użytkownika
Olimpia
Pisarz
Pisarz

Nieprzeczytany postautor: Gość » 22 sie 2006, 07:05

Ośrodek Leczenia Odwykowego,Woskowice Małe 15 k/Namysłowa woj.opolskie tel(077)4196555,4196522.Ośrodek zapewnia leczenie alkoholowych zespołów abstynencyjnych(detox),psychoterapię uzależnien.Ośrodek umiejscowiony w parku(pałacyk),staw,jest boisko do siatkówki,telewizja w ograniczonym czasie,podstawowa opieka medyczna.Ośrodek typowo terapeutyczny(nie przyszpitalny),kompetentna kadra.Terapia trwa 6tyg,w moim przypadku skuteczna,ponieważ od jej ukończenia nie pije 5lat.Zajęcia 5 dni w tyg-do obiadu terapia w grupach,póżniej pogadanki ,filmy edukacyjne,również zajęcia w grupach,2 razy w tygodniu mitingi.Kazdy uczestnik ma swojego konsultanta terapeutę z którym omawia postępy leczenia,problemy itp.Zakwaterowanie w pokojach kilkuosobowych,po remoncie.Posiłki w stołówce.Kiedy tylko mogę to zaglądam w te strony,szczególnie na klub byłego pacjenta,bo to co tutaj przeżyłem trudno zapomnieć i zawsze będę chwalił ten ośrodek.Gorąco polecam
Gość

Nieprzeczytany postautor: Gość » 22 sie 2006, 07:40

Dziękuję serdecznie za adresy. O wykorzystaniu ich do wiadomych celów, w odpowiednim czasie pinformuję.

Na razie - pozdrawiam - Katarzyna
Gość

Nieprzeczytany postautor: Gość » 22 sie 2006, 07:57

Byłem 6 tyg. w Ośrodku w Starych Juchach (woj. warmińsko-mazurskie) - www.otu.pl
Polecam. Kadra (cała - konserwator, panie kucharki, siostry, terapeuci) to fachowcy i profesjonaliści, a na dodatek ludzie bardzo życzliwi i wyrozumiali a jednocześnie stanowczy i konsekwentni. Liczba pacjentów w Ośrodku to ok. 30-35 osób. Idealne warunki do pracy nad sobą.
Gość

Nieprzeczytany postautor: Aron » 23 paź 2010, 08:26

Witam
Jestem pierwszy raz na forum, jestem alkoholikiem byłem na terapi ambulatoryjnej, ale powróciłem do picia. Teraz zdecydowałem sie na Ośrodek stacjonarny - prosiłbym o opinie na temat Ośrodka w Gorzycach i Toszku.
Pozdrawiam
Aron
Nowozarejestrowany
Nowozarejestrowany

Nieprzeczytany postautor: (krzysiek) » 23 paź 2010, 09:18

Witam wszystkich.
cyt.
Wiekszość z nas, trzezwiejacych alkoholików przeszła terapię stacjonarną. Raz lub wiecej razy.
Każdy ma przecież jakieś wrażenia, wspomnienia z tych pobytów.
Tutaj w tym temacie jest właśnie miejsce na podzielenie się z innymi.

Moim zdaniem musi być bardzożle żeby zdecydować się na ośrodek stacjonarny.
Chyba każdy wolałby sobie gdzieś chodzić a jednocześnie być w domu.
Chociaż nie uczęszczałem na terapie dochodzące, to nie bardzo w nie wierzę.
Osobom które naprawdę chcą przestać pić, proponuję ośrodek stacjonarny.

Jeśli chodzi o wrażenia-to pierwsze dni napewno do przyjemnych nie należą, zwłaszcza jak musimy przechodzić detoksyzację, no a przeważnie musimy, bo przecież pijemy.
Po detoksyzacji (przez 10 dni człowieka nie wypuszczą-raczej) pytają się nas raz jeszcze czy idziemy na terapię, czy do domciu chlać dalej.
Godząc się na terapię podpisujemy że jesteśmy tutaj dobrowolnie i jeszcze masę papierków.
Tak czy inaczej-od tej pory mamy możliwość, gdyby nam nie pasowało coś w każdym momęcie się wypisać.Np. dziś stanowczo mówię że się wypisuję,na drugi dzien mam wypis.
Jeżeli jesteśmy jóż w terapii,raczej nie ma czasu na rozmyślania o czym innym, jak o swojej trzezwosci.
Jest co robić cały czas od 6 rano, a jak się nie wyrabiasz nikt nie goni cię do łóżka że masz spać-możesz nie spać do rana, twoja sprawa,bylebyś był gotowy do pracy na dzien następny.
W czasie dnia są zajęcia przedpołudniowe i popołudniowe.Między czasie masz do dyspozycji swojego terapeutę tzw.prowadzącego i zawsze możesz do niego iść gdyby się coś z tobą działo albo nie odpowiadało ci otoczenie,czy cokolwiek innego.
Opieka medyczna(pielęgniarska przez cały dzien).Wizyta lekarska co 2-3 dni.
Bedąc w terapii masz prawo do godzinnego spaceru, w weekend 2 godz.
Jeżeli masz być odwiedzany przez kogoś, musisz ustalić w jakich godzinach bo możesz niemieć czasu,a jak siedzisz na terapii na pewno nie wyjdziesz na odwiedziny.
Ograniczenia-brak mediow,telefon wspolny na korytarzu(komuru ci nie dadza) i jeszcze parę,ale da radę się przyzwyczaić.
Jak na poczatku podpisujesz papierki nie zdziw się jak pielęgniarka o kazdej godzinie dnia i nocy zawoła cię na alkomacik.
No to to wszystko tak po krutce.Acha terapia trwa 56 dni
Zawsze jeżeli jesteś dobrowolnie możesz poprosić o wypis , chyba że wcześniej złamiesz regulamin 2 krotnie,a w przypadku pokazania promili na alkomacie jesteś automatycznie wywalany na drugi dzien.
To na razie tyle.Jak jakieś pytania , odpowiem

To jak wyżej jest doswiadczeniem moim sprzed ponad dwu lat,więc mogło się do tej pory pozmieniać,ale nie sądzę.

pozdrawiam
Krzysie
Bez nadziei nie ma nic
(krzysiek)
Pisarz
Pisarz

Nieprzeczytany postautor: sympatyczny » 24 paź 2010, 06:08

Witam.Ja byłem w ośrodku w Skoczowie.Tam również panują zasady,które mi sie poczatkowo nie podobały,ale z czasem przyzwyczaiłem się do nich a nawet zacząłem rozumieć ich stosowanie.
Wszystko o określonej godzinie,spóźnienie o kilkanaście sekund to złamanie regulaminu.Do złamań należy się przyznać samemu,ukrycie,zatajenie lub niezgłoszenie to podwójne złamanie
Sporo pracy,pisania czas na przemyślenia i zastanowienie się nad sobą.Są to komfortowe warunki do trzeźwienia.
Polecam ośrodki stacjonarne a potem dalszą terapię.Mnie ona pomaga.
sympatyczny
Awatar użytkownika
sympatyczny
Nowozarejestrowany
Nowozarejestrowany

Zdjęcia: 1

Nieprzeczytany postautor: jobert » 12 gru 2010, 19:12

czesc jestem pierwszy raz na takim forum chcialbym z kims pogadac bo pruboje nie zapic
jobert
Nowozarejestrowany
Nowozarejestrowany

Nieprzeczytany postautor: jasio swistak » 12 gru 2010, 19:51

Witaj.Mam na imie janusz jestem alkocholikiem od trzech tygodni znowu nie pijącym.
jasio swistak
Mega pisarz
Mega pisarz

Podziękował : 1 raz
gadu-gadu: 20882911

Nieprzeczytany postautor: jobert » 15 gru 2010, 17:45

czczesc mam probroblem bbbbardzo durzy z alkocholem chdzialbym porozmawiadz z kims prosze o odpowiedz janusz nie byles dostepny chialbym z toba pogadac
jobert
Nowozarejestrowany
Nowozarejestrowany

Nieprzeczytany postautor: jasio swistak » 15 gru 2010, 18:43

Witaj jestem dostemny na gg wgrałem to naj nowsze i coś mi nie tak chodzi jeżelli jesteś to z próbuj może sie uda .janusz
jasio swistak
Mega pisarz
Mega pisarz

Nieprzeczytany postautor: jasio swistak » 17 gru 2010, 15:03

Witaj Jobert.Jak masz problem to pisz tu na forum jest masa fajnych ludzi zawsze ci ktoś odpisze i pomoże .Wejdż w strefe powitań i zaraz nawiążesz mnustwo kontaktów ja jutro bende już w kraju to zrobie porządek z tym gg to pogadamy albo podam Ci mojego sykpe.Wszystkiego dobrego pogody ducha .janusz
jasio swistak
Mega pisarz
Mega pisarz

PoprzedniaNastępna

Wróć do Leczenie - terapie