Ośrodki stacjonarne - wrażenia, wspomnienia

Terapie uzależnień i współuzaleznień.
Ośrodki - poradnie, leczenia uzależnień i współuzależnień.

Moderatorzy: lulla, Opiekun Strefy Problem

Nieprzeczytany postautor: jal » 14 sty 2011, 18:22

jobert pisze:czesc jestem pierwszy raz na takim forum chcialbym z kims pogadac bo pruboje nie zapic

Dobrze trafiłeś opisz swoją sytuację... jedziemy na tym samym wózku.

PD - janusz
jal
Pisarz
Pisarz

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Ośrodki stacjonarne - wrażenia, wspomnienia

Nieprzeczytany postautor: lechowski » 24 kwie 2016, 18:05

Ja nie piję już od roku. Leczyłem się w ośrodku Wiosenna w Ściejowicach. Muszę przyznać że mają skutecznie dobrych psychoterapeutów. Nie wierzyłem że to coś pomoże, ale żona nalegała. Udałem się na poradę, gdzie definitywnie stwierdzili że powinien się leczyć z nałogu. To też sam wiedziałem. Spędziłem u nich około miesiąc. Fajny domek, ludzie sympatyczni. Żadnych zgrzytów ani nic. Ot co spokojne dni spędzone na sesjach i terapiach. Muszę przyznać im słuszność, miejsce dobre, dobrych psychoterapeutów i pedagogów mają. Nie idzie inaczej tego nazwać jak skutecznie leczenie.możecie poczytać więcej jeśli zainteresowani. Ja jestem zadowolony bo rok bez żadnego alkoholu to naprawdę dużo.
lechowski
Nowozarejestrowany
Nowozarejestrowany

gadu-gadu: 0

Nieprzeczytany postautor: amika4 » 22 wrz 2016, 22:24

To prawda. Ośrodek Wiosenna w Ściejowicach jest godny uwagi. Mój mąż się u nich leczył. Wcześniej próbował takiej terapii, ale chodził co jakiś czas do psychoterapeuty i to nie dało rezultatu, dalej pił... Stacjonarnie jak w tym ośrodku poszło mu o wiele lepiej. Przestał pić i nawet się trochę zmienił na lepsze. Pewnie chce teraz mi i dzieciom wynagrodzić okres który pił, choć nie musi. Dla nas najważniejsze jest, że już nie pije i to zawdzięczamy pracy psychoterapeutów z tego ośrodka. www.osrodekwiosenna.pl
amika4
Nowozarejestrowany
Nowozarejestrowany

Nieprzeczytany postautor: Piliw » 09 kwie 2017, 11:56

Hej, jestem nową osobą tutaj. Założyłam konto, by nieco podzielić się swoją historią i spostrzeżeniami. Zainteresował mnie ten temat, ponieważ w moim przypadku ośrodek wiele dał. Moim zdaniem dużo zależy od waszego nastawienia, nawet najlepszy ośrodek nie pomoże osobom, które nie chcą pomocy. Ja bardzo chciałam coś zmienić w swoim życiu. Wybór padł na ośrodek Want - na ich stronie http://osrodek-leczenia-uzaleznien.pl/ możecie poczytać o warunkach tam. Pokoje są ładne, atmosfera przyjazna, zajęcia ciekawe. Można spędzać czas aktywnie, na siłowni, na basenie. Sama terapia nieco kosztuje, więc oczywiście nie jest dla każdego, ale jeżeli możecie sobie na to pozwolić, to polecam. To trochę jak wakacje, macie czas, żeby się nad sobą zastanowić, a z drugiej strony zawsze jest co robić, więc nie spędzacie dni ze wzrokiem wbitym w sufit, myśląc o alkoholu. Dodatkowo poznajecie ludzi, którzy mają podobny problem, więc jest wam łatwiej. Po wyjściu z takiego ośrodka na początku możecie czuć się nieswojo, ale szybko zaczynacie żyć lepiej, nie ciągnie już tak do alkoholu.
Piliw
Nowozarejestrowany
Nowozarejestrowany

Nieprzeczytany postautor: Promyczek » 19 kwie 2017, 10:27

Ja też zażyłam konto bo chciałabym tylko jedną rzecz ukazać - bo wiele osób pisze że zamknięte ośrodki są najlepsze. Ale to wszystko zależny od sytuacji. Moja mama była uzależniona od alkoholu, ale ni był to jeszcze taki stan żeby codziennie leżała pijana, po prostu bardzo często sięgała po alkohol i uciekała w ten sposób od problemów. Zaprowadziłam ją do CMP w Krakowie i tam chodzi na terapię, ale żyje normalnie -mieszka w swoim mieszkaniu, pracuje. Tyle tylko że z bratem ją częściej odwiedzamy. Warto więc jak zauważycie już początkowe stadia uzależnienia to od razu reagować a nie czekać na moment kiedy uzależniony będzie się kwalifikował do takiego zamkniętego ośrodka.
Promyczek
Nowozarejestrowany
Nowozarejestrowany

Nieprzeczytany postautor: Jura » 19 kwie 2017, 19:18

Bardzo rzadkie są przypadki tak wczesnego rozpoczęcia terapii. Większość uzależnionych w nieskończoność zaprzecza swojemu problemowi. Zresztą to jeden z objawów uzależnienia.
Ciesz się zatem, że z mamą poszło wam tak łatwo i gładko.
Pozdrawiam.
Bacz na dzień dzisiejszy,
gdyż na nim polega życie;
Awatar użytkownika
Jura
Opiekun forum
Opiekun forum

Zdjęcia: 11
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Poprzednia

Wróć do Leczenie - terapie