Ankieta dla żon alkoholików

Skoro internetowe szlaki przyprowadziły Ciebie na to forum Strefy, to zaproponuj ciekawy temat, niekoniecznie nawiązujący do uzależnień i współuzależnień

Moderatorzy: lulla, Opiekun Strefy Problem

Ankieta dla żon alkoholików

Nieprzeczytany postautor: Katarzynka » 23 lut 2015, 20:11

Witam wszystkie Kobiety. Potrzebuję pomocy/ przysługi ze strony Pań wypowiadających się powyżej o życiu u boku alkoholika. Jestem córką alkoholika, obecnie studentką V roku i pisze pracę magisterską dotyczącą funkcjonowania osób współuzależnionych, a konkretnie partnerek/żon alkoholików. I właśnie do takich osób kieruję swoją prośbę. Jeśli któraś z Pań zechce mi pomóc bardzo proszę o wypowiedź dotyczącą życia u boku osoby uzależnionej od alkoholu z uwzględnieniem poniższych pytań: OCZYWIŚCIE WSZYSTKIE ODPOWIEDZI POZOSTAJĄ ANONIMOWE, PROSZĘ SIĘ NIE OBAWIAĆ!
1.W jakim jest Pani wieku?
2.Czy posiada Pani dzieci? Jeśli tak to w jakim są wieku?
3.Jeśli jest pani po ślubie to proszę napisać w jakim wieku wychodziła Pani za mąż?
4. Skąd Pani pochodzi? (miasto/wieś)
5. Jakie jest Pani wykształcenie?

Po powyższych pytaniach przystępujemy do swobodnej wypowiedzi, z własnymi refleksjami, przykładami, przemyśleniami, radami itp. Proszę uwzględnić poniższe pytania.

1. Proszę powiedzieć kto uczestniczył w Pani wychowaniu i jak ocenia Pani atmosferę panującą w domu rodzinnym?
2. Czy w domu, w którym się Pani wychowywała dochodziło do spożywania alkoholu? kiedy? w jakich okolicznościach? dlaczego?
3. Co według Pani jest charakterystyczne w funkcjonowaniu osoby z problemem alkoholowym? (Jakie są zachowania osoby uzależnionej?)
4. Czy Pani mąż/partner uczestniczył w terapii odwykowej? Jeśli tak, to kto/co go do tego skłoniło? Czy przyniosło to oczekiwane efekty? Jeśli nie chciał uczestniczyć w terapii to jak to argumentował?
5. Co według Pani jest najtrudniejsze dla kobiety, która żyje u boku alkoholika? (Jak wygląda życie z alkoholikiem kiedy pije i w stanach abstynencji?)
6. Jakie według Pani męża/partnera zachowania żony/partnerki prowokują do sięgania przez niego po alkohol? Jakich argumentów najczęściej używa, jako przyczyny swojego picia?
7. W jakiej relacji jest Pani obecnie z mężem? Jeśli jest Pani po rozwodzie lub wdową to proszę powiedzieć jak ta relacja wyglądała wcześniej.
8. Jak alkoholizm męża wpływa/wpływał na Pani kontakt z dzieckiem/dziećmi?
9. Jak ocenia Pani relacje męża z dzieckiem/dziećmi?
10. Czy o alkoholizmie męża wiedzą osoby z Pani otoczenia? (rodzice, znajomi, przyjaciele itp.) Jeśli tak, to jaki ma to wpływ na Pani relacje z tymi ludźmi?
11. Jakie były dotychczasowe sposoby radzenia sobie z piciem męża i jego destrukcyjnym postępowaniem? (Jeśli uległo to zmianie, można dodać jakie teraz stosuje Pani sposoby)
12. Czy rozmawia/rozmawiała Pani z kimś o swoich problemach z mężem? Jeśli tak to z kim? Jakie rady najczęściej Pani dostawała?
13. Jeśli uczestniczy lub uczestniczyła Pani w spotkaniach All Anon, to proszę powiedzieć co Panią do tego sprowokowało?Jakie były Pani oczekiwania kiedy zgłaszała się pani do specjalisty?
15. Jak ocenia Pani dostępne formy pomocy dla osób uzależnionych i współuzależnionych?
W swoich odpowiedziach proszę uwzględnić zachowania męża pod wpływem alkoholu oraz kiedy nie pije. Jaki jest dla swoich bliskich, rodziny, przyjaciół itp.

Jeśli zdecydują się Panie pomóc mi swoimi wypowiedziami proszę o informacje zwrotne na adres mailowy katarzyna_kruk723@wp.pl lub jeśli wygodniej to w komentarzach poniżej.

Bardzo proszę o poświęcenie mi chwili. Liczę na Pań pomoc!
Katarzynka
Nowozarejestrowany
Nowozarejestrowany
 
Posty: 1
Rejestracja: 23 lut 2015, 20:05
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: kobieta
gadu-gadu: 0

Wróć do Tematy bez granic

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości