Pomoc synowi - Krystyna

Jesteś nowy/nowa na forum Strefy Problem?
Tu możesz się przedstawić i przywitać.

Moderatorzy: lulla, Opiekun Strefy Problem

Re: Pomoc synowi - Krystyna

Nieprzeczytany postautor: Mariusz1964 » 27 lis 2014, 16:56

Krystyna, piłem tak samo, jak twój syn, też studiów nie skończyłem, pracę często zmieniałem, byle rok przepracować i na zasiłek się załapać. W domu "pomagali" mi, zawsze miałem co zjeść, gdzie spać, a koszty utrzymania mnie nie interesowały. Otrząsnąłem się dopiero w wieku 46 lat, gdy już prawie całkowicie straciłem nadzieję. Zacznij działać, a pierwszy krok to chyba właśnie poradnia - dla ciebie, jeśli syn nie widzi problemu.
Mariusz1964
Użytkownik forum
Użytkownik forum

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
gadu-gadu: 35330521

Nieprzeczytany postautor: rybcia » 30 lis 2014, 21:30

Witaj Krystno
Ja jestem z Poznania i tu chodziłam do poradni - jest trochę- ale myślę że dobrze gdy nie jest daleko do takiej poradni - żeby nie było problemu z dojazdem i czasem , bo to nie jest jedna wizyta , poza tym terapeuci z ośrodków leczenia pracują i dojeżdżają do różnych miejsc więc tego samegodobrego jak piszesz można spotkać w różnych miejscach i rzeczywiście nie ma złych poradni-jeśli jednak trafisz tam gdzie Ci nie odpowiada to bez problemu można zmienić i terapetę i poradnię.Ja zmieniłam dziś wiem że niepotrzebnie bo mam dziś duży szacunek i wdzięczność do mojej pierwszej terapeutki -ja tylko byłam zbyt niecierpliwa- chciałam się zmieniać od razu.Druga też była dobra.
Grażyna
Grażyna
działaj , powoli, ale działaj
rybcia
Pisarz
Pisarz

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
gadu-gadu: 0

Nieprzeczytany postautor: Ptaszynka » 16 lut 2015, 01:00

Witaj Krysiu!tak jak radzą przedmówcy tylko pomoc poradni jest tutaj potrzebna.sama nie dasz rady.jesteś przecież tylko/aż matką ,,która się czepia".tu jest potrzebna pomoc specjalisty.
Ptaszynka
Nowozarejestrowany
Nowozarejestrowany

Nieprzeczytany postautor: osrodek-want » 18 maja 2017, 12:12

Najlepiej pomożesz synowi, gdy na jakiś czas przestaniesz mu pomagać w codziennym życiu, oraz go wspierać. Być może wydaje się Tobie to dziwne, lecz jest to jedna z skuteczniejszych form, gdyż osoba uzależniona rozpocznie najszybciej walkę z swoim uzależnieniem, dopiero wtedy gdy sama poczuje się bezradną. Stworzyliśmy nawet o tym cały artykuł, który możesz przeczyć pod adresem: http://osrodek-leczenia-uzaleznien.pl/blog/jak-pomoc-synowi-uzaleznionemu-od-alkoholu/ . Z artykułu zaczerpniesz dużo wartościowej wiedzy na ten temat.
osrodek-want
Nowozarejestrowany
Nowozarejestrowany

Poprzednia

Wróć do Centrum Powitań