Ile trwa profesjonalne leczenie alkoholizmu?

Różne ogólne dyskusje na temat alkoholizmu i koalkoholizmu.

Moderatorzy: lulla, Opiekun Strefy Problem

Re: Ile trwa profesjonalne leczenie alkoholizmu?

Nieprzeczytany postautor: jagna » 13 gru 2017, 15:11

No też nie mam dobrych doświadczeń ze służbą zdrowia. Jak miałabym podjąć terapię alkoholową to wolałabym nawet trochę wydać ale mieć pewność że mnie wyleczą. Każdy rok w uzaleznieniu to rok stracony, napatrzyłam się na poprzedniego mężą to coś na ten temat wiem. Zapisał się na leczenie do jakiegoś szpitala, oczywiście na fundusz zdrowia i nic to nie dało.
jagna
Nowozarejestrowany
Nowozarejestrowany

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
gadu-gadu: 0

Nieprzeczytany postautor: Jura » 13 gru 2017, 16:24

Jagna, Jagna, gdybyś była facetem to na takie bzdury napisałbym ci jak mówią u nas na wsi; "Pierdolicie Hipolicie" .
Widocznie jesteś nie w temacie jeśli piszesz, że wolałabyś "trochę wydać". To twoje "trochę" to duże pieniądze dla większości ludzi w naszym kraju. Znam przypadki zapożyczania się rodzin, bo gdzieś przeczytali, że jest gwarancja wyleczenia.

Efekty terapii nie zależą gdzie jest przeprowadzana, bo zależy tylko i wyłącznie od samego czy samej zainteresowanej czyli od osoby uzależnionej. Czy po terapii podstawowej z marszu pójdzie na terapię rozszerzoną, na terapię zapobiegania nawrotom, na terapię nawrotów czy trafi na grupę wsparcia itd.
To proces na lata, bo trzeba się uczyć żyć według innych, nowych standardów, a stare nawyki i przyzwyczajenia nie dają tak łatwo za wygraną.

Wolałabyś wydać dużą kasę by mieć pewność wyleczenia :D Nie ma na świecie ośrodka, który da zaświadczenie, że alkoholik jest wyleczony. To nie grypa. Dają ci natomiast ulotkę z cenami dalszych terapii i to wszystko.

A program wszędzie ten sam lub taki sam. Tylko w prywatnym interesie pokoiki dwuosobowe lub za dopłatą jednoosobowy. Basenik, sauna, super wyżywienie, wycieczki itp. Standard wysoki.

Alkoholik, pan i władca rodziny, przepił przez lata fortunę, rodzinę zgnoił, zaszczuł, to niech się zapożyczają, by mógł odpocząć po ciężkiej harówie picia. I w domyśle niech harują na następne w/w terapie, bo jak nie to będzie powtórka z rozrywki...
Bacz na dzień dzisiejszy,
gdyż na nim polega życie;
Awatar użytkownika
Jura
Opiekun forum
Opiekun forum

Zdjęcia: 11
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Nieprzeczytany postautor: jalko71 » 13 gru 2017, 17:10

Jura pisze:Alkoholik, pan i władca rodziny, przepił przez lata fortunę, rodzinę zgnoił, zaszczuł, to niech się zapożyczają, by mógł odpocząć po ciężkiej harówie picia.

Ha ha dobre:) Celny strzał, nic dodać, nic ująć ;)

Jadzia
jalko71
Super Pisarz
Super Pisarz

Otrzymał podziękowań: 7 razy

Nieprzeczytany postautor: grizlyy » 14 gru 2017, 09:12

Robicie sobie jakieś prywatne wojenki co jest lepsze a sporo ludzi zagląda tu ma problem i chciałaby wiedzieć co ma robić. Zamiast sie wzajemnie atakować chyba lepiej dla wszystkich byłoby w końcu zestawić państwowe z prywatnymi. Jak na dłoni wyszłoby co jest lepsze.
grizlyy
Nowozarejestrowany
Nowozarejestrowany

Nieprzeczytany postautor: Basiam » 14 gru 2017, 10:26

Witam
Moja pierwsza terapia zamknięta – to terapia w ośrodku prywatnym, wydałam kasę zbieraną latami, ale po 12 latach picia wytrzeźwiałam na prawie rok.
Po terapii zamkniętej podstawowej kontynuowałam leczenie państwowe, stacjonarne (nawroty ponad pół roku) , potem grupa wsparcia i ciągle AA . W pewnym momencie uznałam, że jestem już zdrowa i zaczęło się …
Mając tak potężną wiedzę sięgnęłam po pierwszy kieliszek , lawina ruszyła, na początku 2 razy w miesiącu picie, potem coraz częściej . Dzisiaj jestem z powrotem na terapii stacjonarnej + AA. Przez ostatni okres brałam leki – brałam i piłam, nie wiem o co chodzi w tych cudach medycyny, ale na mnie nie działały. No chyba że chodziło o to, abym była bardziej ospała, wycofana i „zamknięta”-czułam się jak w zakorkowanej butelce, bałam się kierować samochodem.
Chcecie różnicy pomiędzy leczeniem prywatnym i państwowym ?, powiem co o tym myślę … nie ma różnicy.
Wszystko jest w naszych głowach .
Jeśli ktoś chce wydać kasę, leczenie potraktować bardziej jako wakacje i towarzyszy mu wstyd – proponuję leczenie prywatne, ale ze swojego doświadczenia wiem, że za żadne pieniądze trzeźwości się nie kupi.
Na mitingach patrzę na ludzi zagubionych, pobitych przez alkohol, w szpitalu psychiatrycznym na błagających o pomoc, na grupie terapeutycznej – słucham historie osób po 15 razy przechodzących terapie,..... detoks – jeden wielki smród. No ryczeć się chce, co wóda z nas robi …
Osobiście uważam, że w tej chorobie (jeśli chce się z niej wyjść) trzeba dostać trochę w skórę, trzeba zawyć, zapłakać nad tym-co się wyrabia ze swoim życiem, przejrzeć kim jestem-a może czym , przyjrzeć się dokładnie buziom zmęczonych bliskich ...
Kochani wszystko czego pragniemy jest w nas, jest nam dane – pokora tylko jest potrzebna. Czy otrzymam pokorę chlapiąc się w basenie, saunie,kiedy będzie mi jak w siódmym niebie - toć to wódy tylko się zachce…

-- 14 gru 2017, 10:31 --

Ile trwa profesjonalne leczenie ... ?
mądry człowiek powiedział mi kiedyś, że tyle ile się piło
Może gdybym leczyła się 12 lat z zachowaniem wskazówek, zasad AA i 12 kroków - byłabym trzeźwa .
Teraz walczę od nowa.
Basiam
Użytkownik forum
Użytkownik forum

Nieprzeczytany postautor: Uzon » 14 gru 2017, 14:11

Tak jak pisałem wcześniej, moim zdaniem na zdrowiu nie warto oszczedzać.
Uzon
Nowozarejestrowany
Nowozarejestrowany

Nieprzeczytany postautor: puszka89 » 15 gru 2017, 08:40

Cześć. Do jakich czasów doszło że na starcie trzeba opisać przez co sie przeszlo zeby ludzie brali Cię na poważnie ale co mi tam - piłam od 16 roku życia. W pewnym momencie doszła trawka i mniej wiecej jak miałam 19 lat rodzice posłali mnie na leczenie tutaj http://terapiaalkohol.pl/ za co jestem im bardzo wdzieczna. Po pierwsze ośrodek prywatny wyglada jak pokój w motelu, miły i przytulny takze masz juz inne podejscie do tego co Cię czeka. Po drugie samo leczenie jest maksymalnie zindywidualizowane. Wszystko na spokojnie i bez nacisku. Czujesz zainteresowanie i to ze lekarzom zależy na twoim zdrowiu. Tak to wygląda.
puszka89
Nowozarejestrowany
Nowozarejestrowany

Nieprzeczytany postautor: Uzon » 15 gru 2017, 12:36

To i tak bez sensu bo zaraz zostaniesz naznaczona naganiactwem ;]
Uzon
Nowozarejestrowany
Nowozarejestrowany

Nieprzeczytany postautor: puszka89 » 15 gru 2017, 15:28

nic mnie to nie obchodzi, jak ktoś pyta o alkoholizm i leczenie to bede pisać to co uważam za słuszne.
puszka89
Nowozarejestrowany
Nowozarejestrowany

Poprzednia

Wróć do Rozmowy o alkoholiźmie. Wydarzenia