Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /srv/accounts/200/1da/public_html/includes/utf/utf_tools.php on line 1781 Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /srv/accounts/200/1da/public_html/includes/utf/utf_tools.php on line 1781 Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /srv/accounts/200/1da/public_html/includes/utf/utf_tools.php on line 1781 Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /srv/accounts/200/1da/public_html/includes/utf/utf_tools.php on line 1781 Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /srv/accounts/200/1da/public_html/includes/utf/utf_tools.php on line 1781 Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /srv/accounts/200/1da/public_html/includes/utf/utf_tools.php on line 1781 Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /srv/accounts/200/1da/public_html/includes/utf/utf_tools.php on line 1781 Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /srv/accounts/200/1da/public_html/includes/utf/utf_tools.php on line 1781 Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /srv/accounts/200/1da/public_html/includes/utf/utf_tools.php on line 1781 Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::recompose() should not be called statically in /srv/accounts/200/1da/public_html/includes/utf/utf_normalizer.php on line 145 Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /srv/accounts/200/1da/public_html/includes/utf/utf_tools.php on line 1781 Strefa Problem - alkoholizm • Wyświetl temat - Forum Strefy

Forum Strefy

Tematy związane z organizacją forum ALKOHOLIZM Strefy Problem. Wszelkie uwagi, sugestie i problemy.
Informacje o uaktualnieniach i zmianach konfiguracyjnych forum Strefy Problem - alkoholizm i współuzależnienia.

Moderatorzy: lulla, bohusz, Opiekun Strefy Problem

Nieprzeczytany postautor: gadzet78 » 14 cze 2012, 20:38

bohusz pisze:No tak, jak widzę są chętni do dbania bardziej zaawansowanego, czyli moderowania i działania w kierunku rozwoju.

Napewno są, tylko trzeba im może dać szanse.Nie wydaje mi sie żeby być moderatorem czy opiekunem forum, trzeba by było siedzieć 24h na dobę ;)
bohusz pisze:Tylko zastanawiam się czy osoba uzależniona od alkoholu, czyli głęboko zakręcona ma stosowne predyzpozycje?

Z tego pytania które sobie zadałeś to mi się tylko śmiac chce :smile+: Mam rozumieć że osoba uzależniona jest mniej wykształcona od osoby nie uzależnionej <alala> Ciekawe porównanie :roll:
To teraz już będe wiedział, że Ja jestem bez żadnych predyzpozycji i że jestem zakręcony <hura>
bohusz pisze:Kto mi przypomni od którego roku działa to forum, czyli ile lat mają najstarsze wpisy

Chyba od 2004r. :roll:
Halinka pisze:O ile wiem do moderowania zgłosił się Mieciu i Afia

Zgłosili ale kiedy i ile czasu od tego już upłyneło :roll: Także myśle że zapomniano o tym
bohusz pisze:Jednak wiem, że moje myślenie i zastanawianie się jest nieraz dalekie od "wszelakich madrości i słuszności

Tu muszę przyznać Ci rację, bo dobrze to napisane jest ;)
Jacek AA

"Jestem pokorny, a zatem uznaję, że wszyscy ludzie są równi.."
Gerard J. M. van den Aardweg
Awatar użytkownika
gadzet78
Mega pisarz
Mega pisarz

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
gadu-gadu: 0

Nieprzeczytany postautor: wojtal » 14 cze 2012, 21:50

przyznam że ja trochę nie "łapię" tej dyskusji: naprawdę dużo tu złości, nie mnie oceniać czy uzasadnionej. w sumie nie było mnie na tym forum ponad rok, może nie wszystko wiem. Ale mimo tego kompletnie nie podoba mi się ten ton, w jaki uderzasz, Gadżet78. Konstruktywna dyskusja oznacza proponowanie rozwiązań, a nie tylko wnoszenie żądań i krytyka działań podejmowanych przez innych. Spróbuj więc wyrazić swoje zaangażowanie w jakichś konstruktywnej propozycji rozwiązania problemów. Na razie czytam tylko skargi z Twojej strony.

Myśl o moderatorach - niealkoholikach - wg mnie bardzo ciekawa. jeszcze jakiś czas temu bym zdecydowanie zaprzeczył, ale teraz, po doświadczeniach z innego forum na tym portalu jestem naprawdę skłonny uznać to za pomysł warty rozważenia. My alkoholicy jesteśmy niezwykle narażeni na niekontrolowany przerost ego, na urazy itd. niedawno miałem myśl, aby moderowanie było cykliczne, podobnie jak służby w AA. To jednak może wprowadzić sporo chaosu - w końcu wiążę się to z jakąś wiedzą informatyczną, więc zmiany moderatorów mogą powodować okresowe kłopoty.
Za to moderatorzy niealkoholicy - to trochę jak powiernicy - nie alkoholicy. Myślę, że takie posunięcie sprowadziłoby rolę moderatora do dbania o porządek na forum, a ograniczyło by lub całkowicie wyeliminowało jego działalność "mesjanistyczną". No i uwolnili byśmy się od krwawiących diakonów. Tutaj takich do tej pory nie spotkałem, ale na forum, o którym pisałem - niestety tak.

Bohusz, ja się przed szereg nie pcham, nie mam ambicji by tu zabiegać o jakieś funkcje, ale zwyczajnie zapytam: czy i jak można Ci pomóc, żeby forum zaczęło lepiej działać?
wojtal
Pisarz
Pisarz

Nieprzeczytany postautor: gadzet78 » 14 cze 2012, 22:00

wojtal pisze: Ale mimo tego kompletnie nie podoba mi się ten ton, w jaki uderzasz,
wojtal pisze:My alkoholicy jesteśmy niezwykle narażeni na niekontrolowany przerost ego

zastanów się chłopie co ty piszesz :shock: i pisz za siebie.Nie oceniaj innych :-x
wojtal pisze:Konstruktywna dyskusja oznacza proponowanie rozwiązań, a nie tylko wnoszenie żądań i krytyka działań podejmowanych przez innych.

jeszcze raz zadaje Ci pytanie.Gdzie jest tu krytyka i jakieś żądania :shock:
wojtal pisze:przyznam że ja trochę nie "łapię" tej dyskusji

To po co piszesz jak nie wiesz o co chodzi :roll:
wojtal pisze:Na razie czytam tylko skargi z Twojej strony.

To jak narazie źle czytasz chłopie :evil:
Jacek AA

Awatar użytkownika
gadzet78
Mega pisarz
Mega pisarz

Nieprzeczytany postautor: Afia » 14 cze 2012, 22:04

Bohusz, cieszę się, że się odzywasz i mówisz własnym głosem, poczułam się trochę mniej zignorowana, niż dotychczas.

Wojtal, czy złość, wyrażana bez przemocy, jest zła?
Jeśli chodzi o pomoc, to bardzo chwalebne, że pytasz, my (pewna grupa forumowiczów, w imieniu której teraz pozwalam sobie się wypowiedzieć) już pytaliśmy, wszystko masz gdzieś tu w tym wątku, w postach z lutego i marca.
- Często, aby stało się to, czego pragniemy, trzeba tylko przestać robić to, co robimy... -
Afia
Mega pisarz
Mega pisarz

Zdjęcia: 9
Podziękował : 19 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Nieprzeczytany postautor: bohusz » 15 cze 2012, 07:25

gadzet78 pisze:Tu muszę przyznać Ci rację, bo dobrze to napisane jest ;)

Praktycznie cały czas istnienia tego forum, tego typu wypowiedzi wzbudzały we mnie sprzeciw. Wypowiedzi w których autor stawiał się w roli osądzającego, biegłego orzecznika i opiniującego ogólnie.
Do mnie przepowiadają wypowiedzi pisane jako "ja"
ja uważam
według mnie
mnie się to podoba, itp.
Pamiętaj
Jeżeli myślisz, że rozumiesz już, lub kiedykolwiek zrozumiesz wszystko -
znaczy to, że zwariowałeś już!!!
Awatar użytkownika
bohusz
Administrator
Administrator

Zdjęcia: 33
Podziękował : 4 razy
gadu-gadu: 4765613

Nieprzeczytany postautor: MARTAB » 15 cze 2012, 08:43

Witaj Bohusz, cieszę się, że jesteś.
MARTAB
Mega pisarz
Mega pisarz

Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Nieprzeczytany postautor: gadzet78 » 15 cze 2012, 13:37

bohusz pisze:Do mnie przepowiadają wypowiedzi pisane jako "ja"
ja uważam
według mnie
mnie się to podoba, itp.

Dla mnie też albo staram się aby tak było.
pozdrawiam <czesc>
Jacek AA

Awatar użytkownika
gadzet78
Mega pisarz
Mega pisarz

Nieprzeczytany postautor: wojtal » 15 cze 2012, 13:55

Afia pisze:Wojtal, czy złość, wyrażana bez przemocy, jest zła?

oczywiście że nie. Złość zdrowo jest wyrażać bez przemocy.

Czy poza wyrażeniem złości coś jeszcze proponujesz?
wojtal
Pisarz
Pisarz

Nieprzeczytany postautor: annik » 16 cze 2012, 00:40

Bohusz , ja Ci też dziękuję , że się odezwałeś. Forum ostatnio w godzinach nocnych nie działa czyli prace nad nim rozpoczęte?
Podoba mi się, że masz swoją pasję i się w niej realizujesz.
annik
Mega pisarz
Mega pisarz

Nieprzeczytany postautor: bohusz » 11 lip 2012, 12:10

Tak więc planowana aktualizacja forum Strefy Problem stała się faktem.
Trwają konkretne prace związane z konwersją forum, pod roboczym adresem www i na testowym serwerze.
Gdy wszystko będzie gotowe, całość zostanie przeniesiona w właściwe miejsce.

Sam musiałem uzbroić się w cierpliwość i spokojnie czekać. To dla mnie również jedna z podstawowych zasad trzeźwego życia... Pokora, cierpliwość, spokój, oduczanie się działań hop - siup.
No niestety nie jestem pępkiem świata.
Czyli daj czas czasowi Boguś, mówie do siebie.
Pamiętaj
Awatar użytkownika
bohusz
Administrator
Administrator

Nieprzeczytany postautor: gadzet78 » 11 lip 2012, 12:59

bohusz pisze: Pokora, cierpliwość, spokój, oduczanie się działań hop - siup.
No niestety nie jestem pępkiem świata.
Czyli daj czas czasowi Boguś, mówie do siebie.

pozdrawiam <czesc>
Jacek AA

Awatar użytkownika
gadzet78
Mega pisarz
Mega pisarz

Nieprzeczytany postautor: lulla » 15 lip 2012, 19:12

bohusz pisze:Tak więc planowana aktualizacja forum Strefy Problem stała się faktem.

Byłam na stronie testowej. Widziałam. Potwierdzam. Cieszę się, bo fajnie wygląda nasze nowe forum w trakcie prac aktualizacyjnych :)
Wszystko jest, nic nie zniknęło. Sukces :)

Brawo Bohusz :)

pozdrawiam serdecznie

Jola
"Gdy wiosna przychodzi , trawa rośnie sama . "
Awatar użytkownika
lulla
Moderator
Moderator

Podziękował : 30 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Re: Forum Strefy

Nieprzeczytany postautor: bohusz » 18 lip 2012, 14:11

Silnik forum został zaktualizowany. Jednocześnie co było największym problemem cała treść od początku istnienia Strefy Problem została zachowana.

Teraz została do wykonania kosmetyka, czyli wygląd forum, poszczególnych stron, postów, galeri, itp.
No i pewne dopracowanie ustawień konfiguracyjnych, związanych bezpośrednio z wygladem i czytelnością forum.
Ale to już w własnym zakresie w miarę czasu będę robił samodzielnie.

Najważniejsze, że teraz dostępna jest rejestracja nowych członków i pozostałe funkcje przedtem zablokowane.
Bogdan
Pamiętaj
Awatar użytkownika
bohusz
Administrator
Administrator

Nieprzeczytany postautor: Mieczysław » 18 lip 2012, 14:40

Dzięki Bohusz.

Widzę wykonanie dość dużej pracy, zatem szacunek ;)

Mam nadzieję że forum w najbliższym okresie odżyje na nowo ;)
Mietek
% mnie nie zabiły, to znak że mam jeszcze coś do zrobienia...
Awatar użytkownika
Mieczysław
Opiekun forum
Opiekun forum

Zdjęcia: 0
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Nieprzeczytany postautor: lulla » 18 lip 2012, 14:42

:)

Udało się.
Wróćisz do dawnej kolorystyki ? Bo to niebieskie boli mnie w oczy ;)

Nie widzę galerii ?
Za to widzę archiwum ... :)

pozdrawiam

Jola
"Gdy wiosna przychodzi , trawa rośnie sama . "
Awatar użytkownika
lulla
Moderator
Moderator

Podziękował : 30 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy