Czy trochę nietypowa? (romanka)

Wszystko związane z chorobą alkoholową.
Uzależnienie od alkoholu i współuzależnienie.
Jeżeli alkohol, koalkoholizm jest problemem w Twoim życiu, to właśnie jest miejsce dla Ciebie

Moderatorzy: lulla, Opiekun Strefy Problem

Czy trochę nietypowa? (romanka)

Nieprzeczytany postautor: romanka » 24 sie 2014, 07:33

Witam wszystkich,
Od jakiegoś czasu mam chyba problem z alkoholem. Śledzę różne fora dla ludzi z problemami. Nie wiem, czy moja sytuacja jest nietypowa, czy po prostu beznadziejna.
Jestem przed 50., jedynaczka, samotna, nigdy nie byłam w żadnym związku (tak to akcentuję, bo Państwo wspominają o współmałżonkach, partnerach etc). Zawsze byłam sama, w podstawówce dzieci dokuczały mi, bo mam lekką niepełnosprawność fizyczną. W domu nie było alkoholu, ale byłam wychowywana bardzo rygorystycznie w stosunku do rówieśników.
Teraz pojawiły się problemy w pracy, które zaczęłam "zalewać". Nie mam i nigdy nie miałam czegoś takiego jak życie prywatne.
Co mam zrobić?
romanka
Użytkownik forum
Użytkownik forum

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
gadu-gadu: 0

Re: Czy trochę nietypowa?

Nieprzeczytany postautor: jacek_o » 24 sie 2014, 17:24

Czesc
Ja bym Ci radził pójść na spotkanie miting AA.
1. Spotkasz ludzi życzliwych. Na początku posłuchasz, potem może coś powiesz, otworzysz się porozmawiasz, pośmiejesz.
2. Wyjdziesz z domu.
3. Umówisz się aby ktoś zadzwonił nawet na 3-5 min codziennie a to wiele da.
Jestem alkoholikiem - nie piję od 17 czerwca 2012. Trzeźwieję.
Awatar użytkownika
jacek_o
Opiekun forum
Opiekun forum

Zdjęcia: 9
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
gadu-gadu: 2451393

Re: Czy trochę nietypowa?

Nieprzeczytany postautor: romanka » 24 sie 2014, 18:46

Jacku,
Serdeczne dzięki za słowa otuchy. Powiem tak: korci mnie żeby pójść na takie spotkanie. Dopóki robiłam studia 1sze, drugie itd., jakieś szkolenia - fajnie trzymałam się. W międzyczasie byłam bezrobotna, ale to nie z powodu A - wtedy nawet nie miałam styku z tą substancją.
Do czego zmierzam - fajnie byłoby mi w grupie miłych ludzi. TYmczasem w pracy obecnie jestem ofiarą mobbingu, nie wyrabiam, chciałabym się gdzieś schować. Tak dosłownie schować... No i jeszcze to, że nie mam nikogo, komu miałabym to powiedzieć. Owszem, utrzymuję kontakty z ludźmi z liceum, studiów, ale każdy ma swoje życie.
Myślę też o tym, żeby wziąć urlop i skorzystać z jakiegoś ośrodka dla uzależnionych.
Nie mieszkam/ nie pracuję w dużym mieście i naprawdę obawiam się, że mobbing w stosunku do mnie się nasili jak ktoś wypatrzy mnie na takim spotkaniu i nawet przez przypadek powie o tym komuś "życzliwemu inaczej";)
W kazdym razie jeszcze raz dzięki. Pozwolę sobie tu pisać co jakiś czas;)
romanka
Użytkownik forum
Użytkownik forum

Re: Czy trochę nietypowa? (romanka)

Nieprzeczytany postautor: bohusz » 24 sie 2014, 19:17

Jeżeli mieszkasz blisko Krzeszowic (okolice Krakowa) zapraszam na miting Grupy "Nowa Draga"

No i witam serdecznie tu na forum
Pamiętaj
Jeżeli myślisz, że rozumiesz już, lub kiedykolwiek zrozumiesz wszystko -
znaczy to, że zwariowałeś już!!!
Awatar użytkownika
bohusz
Administrator
Administrator

Zdjęcia: 33
Podziękował : 4 razy
gadu-gadu: 4765613

Nieprzeczytany postautor: Eloyze » 24 sie 2014, 20:33

Droga romanko dobrze,że tu przyszłaś.Tutaj nie będziesz sama.Widać,że jest Ci ciężko.Jeśli alkohol zaczyna Ci przeszkadzać, bo jak sama mówisz "zalewasz" problemy ,to trzeba coś z tym zrobić.A pomoc jest na wyciągnięcie ręki.My niemal 24 godziny na dobę a inni gdzieś niedaleko Ciebie - na mitingu AA.Znajdziesz na pewno bezpieczne dla Ciebie miejsce gdzie dowiesz się czy masz problem.
Nie musi to być blisko Twojej miejscowości.Ja też jeżdżę nieco dalej bo choć nie wstydzę się swojej choroby to jednak chcę być AA z dala od swojego domu.Zobaczysz,że Twoja samotność i problemy w pracy nie będą tak groźne gdy opowiesz o tym innym.
Kiedy ja "zalewałam" problemy to one zaczynały być coraz większe: rosła samotność choć mam rodzinę a praca powodowała coraz większy stres.Teraz znam powód - z nikim nie dzieliłam się swoimi problemami i poległam.Szybko poszłam po pomoc - terapia i niezwykle potrzebne mitingi to jest to co ratuje z tej okropnej choroby.I rozmowy tutaj - zawsze ktoś zareaguje na wpis.Tu są tylko szczere rozmowy.Dasz radę romanka <czesc>
Jeśli sie smucisz , to żyjesz przeszłością
Jeśli sie boisz to żyjesz przyszłością
Jeśli jesteś spokojny to żyjesz teraźniejszością
Lao Tzu
Awatar użytkownika
Eloyze
Pisarz
Pisarz

Otrzymał podziękowań: 2 razy

Nieprzeczytany postautor: henryko48 » 24 sie 2014, 20:50

Witaj na forum romanko.
romanka pisze: Nie wiem, czy moja sytuacja jest nietypowa, czy po prostu beznadziejna.

Nie ma sytuacji beznadziejnych,zawsze jest jakieś wyjście,grunt to nie załamywać śię.
Dobrze że się tutaj zapisałaś,naprawdę warto,czytaj,pisz,na pewno uzyskasz opinie i odpowiedzi na interesujące ciebie sprawy.
romanka pisze:Myślę też o tym, żeby wziąć urlop i skorzystać z jakiegoś ośrodka dla uzależnionych.

Dobry pomysł.
romanka pisze:Nie mieszkam/ nie pracuję w dużym mieście i naprawdę obawiam się, że mobbing w stosunku do mnie się nasili jak ktoś wypatrzy mnie na takim spotkaniu i nawet przez przypadek powie o tym komuś "życzliwemu inaczej";)

Tym nie ma co się przejmować nie patrz na innych patrz na siebie tu chodzi o twoje dobro.
pozdrawiam,henryk <czesc>
Nie sztuka jest cieszyc sie z dobrych dni,lecz odnalezc radosc w tych zlych...
Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, ze jego osiagniecie wymaga dlugiego czasu.Czas i tak uplynie.
H.Jackson Brown. J
Jestem trzezwy od 04.10.2009
Awatar użytkownika
henryko48
Mega pisarz
Mega pisarz

Zdjęcia: 5
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Nieprzeczytany postautor: romanka » 25 sie 2014, 09:01

No niestety, wczoraj popłynęłam. Oczywiście nic mnie nie usprawiedliwia. Muszę to z siebie komuś wyrzucić, bo zwariuję.
Ponad tydzień temu dowiedziałam się, że moja mama jest dość poważnie chora. Zaczęło się od browara 'na uspokojenie'. W międzyczasie oddelegowano mnie do innych zadań w pracy - inny rodzaj pracy, inni ludzie, generalnie taka praca interaktywna. Czyli stres nr 2. A stres nr 3 - załapałam jakieś przeziębienie. No i tak sobie fajnie szukałam pretekstów, żeby się "wyluzować".
Dziś musiałam wziąć urlop n/ż. Zlewne poty, mdłości, opuchnięcie w talii, kołatanie serca. Pewnie to znacie...
Napiszcie, czym się ratować teraz, doraźnie. Ile ten stan potrwa? Nie dowlokę się na żaden mityng. Dlatego siedzę przed kompem, rozpaczliwie płaczę nad przysłowiowym rozlanym mlekiem.
Boję się też przyznać mamie, bo to by ją dobiło.
Jeszcze druga sprawa. Od prawie roku chodzę na terapię która miała mnie nauczyć rozładowywać stresy, bo wydaje mi się, że przyczyna mojego picia to właśnie nieumiejętność radzenia sobie w życiu. Niestety mam wrażenie, że z każdym tygodniem jest gorzej. Robię się coraz bardziej rozchwiana emocjonalnie. I właśnie chciałabym się kogoś podpytać, czy to "normalne", czy po prostu terapia jest nietrafiona?
romanka
Użytkownik forum
Użytkownik forum

Nieprzeczytany postautor: jacek_o » 25 sie 2014, 09:55

Czesc
Woda muszynianka (ma najwięcej potasu i magnezu). Ponad litr. przyspieszy to wydalanie z organizmu złego.
Zjedz koniecznie czekoladę - cukier i pierwiastki w organizmie. Cukier jest pewnym narkotykiem dla mózgu.
Nie walcz z dwoma demonami na raz (np odchudzanie i picie) tak się nie da.
Zjedz pomidory.
Weź kąpiel. wanna to wejdź do gorącej i siedź długo aż wystygnie i wymień wodę. Jak masz prysznic to mieszany - zimny chłodny i ciepły (nie wrzątek i lód !!).

Znajdź kogoś do kontaktu codziennie
Telefon lub odwiedziny. Dużo to da. Nawet jak polegniesz to będzie już jakiś kierunek wyjścia.

Wyjazd na terapie na pewno wskazany ale tak jak Ty pisałaś bardziej potrzebny Ci codzienny kontakt z ludźmi miłymi, dobrze życzącymi a nie wieczny wkurw w robocie.

pisz na forum. Dużo to daje. chcesz coś więcej pogadać pis mi na gg lub skype.
Awatar użytkownika
jacek_o
Opiekun forum
Opiekun forum

Nieprzeczytany postautor: romanka » 25 sie 2014, 10:12

Mam tabletki z magnezem i wit b6, pomidora raczej nie przełknę, bo generalnie mam jadłowstręt, ale mam jeszcze hepatil (wątroba). Pewnie idealny byłby aspargin, bo tam jest potas? Czekolada się jakaś znajdzie i chyba wepchnę ją sobie za chwilę na chama.
Przepraszam, ale naprawdę nie chciałabym teraz wychodzić z domu.
Mam wannę;)
Z weselszych rzeczy, to nie wiem, z iloma demonami walczę, ale żaden z nich nie jest odchudzaniem;) Może i szkoda, bo trochę mnie za dużo.
Na pewno bałabym się teraz kawy, bo jak pisałam mam palpitacje, a kawka podnosi ciśnienie.
Fajnie, że jest to Forum, jest z kim pogadać i to na wspólny temat, a nie jakieś tam tabu. Fakt, od czegoś trzeba zacząć, ale to jest cholernie trudne. Teraz już tak generalizuję, ale przypominają mi się 2 filmy - Sala Samobójców i Tylko Strach. I niestety właśnie odczuwam, jak bardzo są prawdziwe.
Pozdrawiam i dziękuję

-- 25 sie 2014, 10:18 --

PS.
Jestem trochę zacofana - nie korzystam ze Skype'a, Gadu Gadu. Ba! Nie mam nawet karty kredytowej, ale też nie mam kota;). Taki trochę pod tym względem ze mnie odpowiednik pewnego polityka.
romanka
Użytkownik forum
Użytkownik forum

Nieprzeczytany postautor: jacek_o » 25 sie 2014, 11:04

Co do gg i skype szkoda bo zawsze to kontakt natychmiastowy (mam w kieszeni w telefonie).
Co do hepatil to na ukojenie.
potas i magnez to na trzęsiawkę.
Czekolada magnez minerały i takie uspokojenie części mózgu ciało nigdałkowate (odpowiadającą za lęki, strach, poddenerwowanie, niepokój).
Woda aby przyspieszyć przelanie złego przez organizm.
Kąpiel to ciało.

Jednak to są dorywcze środki na "po"
Trzeba działać.
Napiszę Ci kontakt na PW.
Awatar użytkownika
jacek_o
Opiekun forum
Opiekun forum

Nieprzeczytany postautor: Eloyze » 25 sie 2014, 13:46

Hej romanko.Bardzo Ci współczuję.Jacek dał Ci świetne rady na "już" i skup się na tym bo dopóki będzie Cię telepało to i tak nic nie wymyślisz.Może masz melisę w domu to sobie zaparz.Mnie pomagała.Ze stresem wygrasz ale jak odstawisz alkohol bo to on wpędza Cie w ten stan.Wierz mi,że gdy pokonasz chęć a właściwie przymus picia,poczujesz się znów silna.Warto więc przyjąć pomoc by znów uwierzyć w siebie.
I dodam coś jeszcze.Trudny dla kobiety wiek...Wierz mi,że to ma ogromny wpływ na samopoczucie.O tym jednak może chcesz pogadać na PW.Jestem po 50-tce.Mój problem zaczął się wraz z początkiem klimakterium.Pytaj więc romanko o co chcesz.Z choroby nie wyleczymy ale przydamy się.
Lao Tzu
Awatar użytkownika
Eloyze
Pisarz
Pisarz

Nieprzeczytany postautor: romanka » 25 sie 2014, 15:59

Przydajecie się, dzięki.
Nie chcę popadać w patos, ani w ckliwość, ale jesteście super. Odpisałam do Was na priv. Przede mną jeszcze jakieś 12 godz. czasu, mam nadzieję, że trzęsiawa skończy się wcześniej.
Jak to jest z leczeniem A na NFZ? Chodzi mi o to, czy pacjent ma mniejszą dyskrecję niż prywatnie? Czy jak bym poszła do psychiatry od uzależnień na NFZ to on już sam ze mną coś zrobi, czy odesłałby z automatu do jakiegoś szpitala?
romanka
Użytkownik forum
Użytkownik forum

Nieprzeczytany postautor: jacek_o » 25 sie 2014, 16:37

Pewnie są ale chyba się czeka. Też trzeba się zastanowić czy terapia zamknięta jest dla Ciebie czy szkoda czasu i kasy.
Skontaktuj się ze mną.
Awatar użytkownika
jacek_o
Opiekun forum
Opiekun forum

Nieprzeczytany postautor: Eloyze » 25 sie 2014, 19:17

Romanko nie otrzymałam żadnej wiadomości.Spróbuj ponownie.Pozdrawiam <papa>
Lao Tzu
Awatar użytkownika
Eloyze
Pisarz
Pisarz

Nieprzeczytany postautor: Eloyze » 26 sie 2014, 19:07

Jak tam dzisiaj romanko?Kliknij jakby co.Zawsze można pogadać.
Lao Tzu
Awatar użytkownika
Eloyze
Pisarz
Pisarz

Następna