Rozterki

Jesteś nowy/nowa na forum Strefy Problem?
Tu możesz się przedstawić i przywitać.

Moderatorzy: lulla, Opiekun Strefy Problem

Rozterki

Nieprzeczytany postautor: Gosia12 » 23 kwie 2017, 15:03

Witam , chcę się podzielić moimi rozterkami, mam przyjaciela jest alkoholikiem w trakcie terapii,
choć ma do niej luźne podejście , bo chyba nie do końca identyfikuje się z byciem alkoholikiem ,
właściwie może prawie nie pić alkoholu , ale jak piję to urywa mu się film , zdarzają mu się różne dziwne przygody.,często niebezpieczne..to taki jego alkoholizm , który utrudnia życie jemu i innym ,
terapia trwa już chyba około roku, myślę ,że napiła się w trakcie tej terapii, a raz napił się bardzo ,został pobity ,okradziony, szpital i lądowanie u mnie -przyjaciółki , która opatrywała rany ,a było nie ciekawie , wielokrotnie mówiłam , że po alkoholu nie ma wstępu do mojego mieszkania , ale miękłam ,było mi go szkoda , i jeszcze to utwierdzanie , że tylko ja mogę mu pomóc,....bardzo przeżywam te jego pijackie wizyty, boję się o niego , strasznie mnie denerwuję, obiecałam sobie,że nigdy więcej się nie zgodzę , wczoraj się napił ten przyjaciel i zmierzał w moim kierunku-bo klucze od domu zgubione ,i takie tam różne ,zadzwonił z prośba , ale powiedziałam ,że czekam na niego jak będzie trzeźwy , obraził się ,i na moją prośbę by wracał do siebie ,choć nie ma tam idealnych warunków ,powiedział ,że sobie pojeździ autobusami po
i robił mi wyrzuty, że w końcu nie wiem czy nie powinnam mu jeszcze raz pomóc ,przecież 5 miesięcy nie pił , więc siedzę teraz w rozterce i myślę jak on sobie poradzi, i szkoda mi go ,że się napił, on też pewnie jest na siebie za to zły,i znowu zmartwienie , ....
Gosia12
Nowozarejestrowany
Nowozarejestrowany

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
gadu-gadu: 0

Re: Rozterki

Nieprzeczytany postautor: MordaDoPicia » 23 kwie 2017, 17:53

Cześć Gośka.

Czy Twój przyjaciel nie jest w Tobie zakochany? Czy ta terapia nie jest dla Ciebie? Też kiedyś zadzwoniłem do koleżanki kiedy byłem pijany, mówiłem że nie mam kluczy że je zgubiłem a były w siatce ;) Nie chciałem być w tamtej chwili sam. Nie mówię że tak jest, że on by coś tam chciał ale może coś w tym jest.
MordaDoPicia
Użytkownik forum
Użytkownik forum

Zdjęcia: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Nieprzeczytany postautor: Jura » 23 kwie 2017, 18:17

Gosia, potraktuj go tak, jak on traktuje terapię, czyli olej go i to na całej linii, póki jeszcze nie jesteście razem... Życie z alkoholikiem, dla kobiety to piekło i Golgota razem wzięte.
Do tego uzmysłowij sobie, że może zacząć być agresywny, gdyż alkoholizm to choroba rozwojowa uszkadzająca głównie mózg. Wystawiasz się na niebezpieczeństwo, pomijając smród i fetor przepitego człowieka. Chyba, że cię to kręci, bo różne odchyły się zdarzają...

Z dobrego serca życzę ci, ja stary praktyk, nagoń go w jasną cholerę, póki nie wsiąkniesz we współuzależnienie całkowicie.

Alkoholik ma zdrowieć dla siebie, nie dla kogoś innego. Miłość to za mało, by pokonać demona nałogu...
Będzie po ciągu terapii, tak za kilka lat, to możesz pomyśleć, by mu drzwi otworzyć... Ale, mając do wyboru tylu fajnych bezalkoholowych po co ci się pchać w ramiona człowieka, który może w każdej chwili popłynąć...

Poczytaj tematy gdzie babki opisują swoją codzienność z alkoholikiem w roli głównej. Wątpię czy chciałabyś chociaż trochę z tego doświadczyć...
Bacz na dzień dzisiejszy,
gdyż na nim polega życie;
Awatar użytkownika
Jura
Opiekun forum
Opiekun forum

Zdjęcia: 11
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Nieprzeczytany postautor: henryko48 » 23 kwie 2017, 18:38

Witaj na forum Gosia.
Droga Gosiu nie wchodż do tej rzeki,Jura ma jak zwykle całkowicie rację,wiązać się z alkoholikiem to tragedia dla ciebie na długie lata.
Gosia12 pisze:właściwie może prawie nie pić alkoholu , ale jak piję to urywa mu się film , zdarzają mu się różne dziwne przygody.,często niebezpieczne..to taki jego alkoholizm , który utrudnia życie jemu i innym ,
terapia trwa już chyba około roku

Sama zresztą to dostrzegasz,nie pchaj w to bagno,poczytaj posty dziewczyn z tego forum jest tego bez liku,życie z alkoholikiem to jazda bez trzymanki,pamiętaj że alkoholicy to manipulanci pierwszej klasy,ratuj swoje życie.Pozdrawiam i życzę dobrych wyborów,henryk
Nie sztuka jest cieszyc sie z dobrych dni,lecz odnalezc radosc w tych zlych...
Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, ze jego osiagniecie wymaga dlugiego czasu.Czas i tak uplynie.
H.Jackson Brown. J
Jestem trzezwy od 04.10.2009
Awatar użytkownika
henryko48
Mega pisarz
Mega pisarz

Zdjęcia: 5
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Nieprzeczytany postautor: Gosia12 » 23 kwie 2017, 19:21

Dzięki za wszystkie słowa ..........są wsparciem ,to nie jest łatwa znajomość ,pokomplikowana ale wiem ,że muszę myśleć o sobie ,pozdrawiam :D
- jakoś tak ciągle dla kogoś muszę być dobra i pomocna bez tego nie umiem ,żyć ,uf :???:
Gosia12
Nowozarejestrowany
Nowozarejestrowany

Nieprzeczytany postautor: Jura » 23 kwie 2017, 20:00

To może czas na to byś zaczęła być dobra dla siebie samej? To też jest sztuka, pokochać siebie dla siebie samej... Ale spytaj sama siebie; czy nie jesteś tego warta?...
Bacz na dzień dzisiejszy,
gdyż na nim polega życie;
Awatar użytkownika
Jura
Opiekun forum
Opiekun forum

Zdjęcia: 11
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Nieprzeczytany postautor: Gosia12 » 23 kwie 2017, 20:10

.......tak chyba przyszedł na to czas.....................................................zapytać ?. ;) pozdrawiam
Gosia12
Nowozarejestrowany
Nowozarejestrowany

Wróć do Centrum Powitań