Dzień Dobry

Jesteś nowy/nowa na forum Strefy Problem?
Tu możesz się przedstawić i przywitać.

Moderatorzy: lulla, Opiekun Strefy Problem

Dzień Dobry

Nieprzeczytany postautor: Michal1234 » 28 maja 2017, 06:15

Witam wszystkich serdecznie,
Chciałbym prosić o radę.
Nie wiem czy jestem alkoholikiem ale picie alkoholu mi przeszkadza i często piję alkohol, choć wcześniej nie planowałem pić.
Nie piję dużo, piję maksymalnie 4 piwa wieczorem. Nigdy nie piję innych alkoholi niż piwo.
Jestem na kontrakcie za granicą. Mieszkam sam. Moje dni wyglądają tak, że rano wychodzę do pracy, wieczorem z niej wracam. Raz w miesiącu jestem na kilka dni w domu (Polska).

Gdybym miał jakoś opisać wzór mojego picia, to w zasadzie robię to chyba z nudów i robię to w samotnie spędzane weekendy. Często jest też tak, że umawiam się sam ze sobą, że w ten weekend pić nie będę i spędzam dzień w zasadzie fajnie ale potem, gdy zbliża się wieczór coraz bardziej sam siebie przekonuję, że fajnie będzie posiedzieć z piwem wieczorem i zawsze kończy się to tym, że wyskakuję do sklepu. To są bardzo miłe wieczory. Słucham muzyki, czytam ciekawe rzeczy itd. Rano zawsze mam bardzo duży wyrzut sumienia. Ale ten wyrzut sumienia, w trakcie którego jestem absolutnie przekonany, że to był ostatni wieczór z piwem, szybko mija.

Mam trochę problemów życiowych (zostało mi jeszcze trochę długów – choć większość mam spłacone już i konsekwentnie spłacam – do końca mojego kontraktu pozbędę się zadłużenia i odłożę trochę). Mam też bardzo niską samoocenę, choć jestem specjalistą w swojej dziedzinie cenionym i dobrze wynagradzanym.

Wiele lat temu (chyba 15 lat temu) przestałem palić papierosy, które paliłem nałogowo. I teraz temat papierosów nie istnieje. Jest tak, jakbym nigdy nie palił. W ogóle nie chce mi się palić nigdy. Chciałbym osiągnąć taki stosunek do alkoholu, chciałbym żeby po prostu przestał on dla mnie istnieć, żeby stał się obojętny – tak jak papierosy.

W miejscu w którym jestem (Azja) nie mam możliwości kontaktu z terapeutą, bądź z grupą AA.
I teraz prośba o radę. Do osób, które nie piją wiele lat. Umówiliście się sami ze sobą, że nie pijecie i dotrzymujecie słowa. Chodzi mi właśnie o informację jak wytrwać w danej sobie obietnicy.

Będę wdzięczny za odpowiedź.
Michal1234
Nowozarejestrowany
Nowozarejestrowany

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
gadu-gadu: 0

Wróć do Centrum Powitań