potrzebuje rady, ostatnia juz chyba proba pomocy - dlugie

Wszystko związane z chorobą alkoholową.
Uzależnienie od alkoholu i współuzależnienie.
Jeżeli alkohol, koalkoholizm jest problemem w Twoim życiu, to właśnie jest miejsce dla Ciebie

Moderatorzy: lulla, Opiekun Strefy Problem

Nieprzeczytany postautor: lulla » 12 mar 2006, 07:55

Teraz wiem doskonale, że to nie była moja osobista wola
chciałem mieć żonę , dzieci, rodzinę, to ONI sprawili, że ja dziś jestem
trzeżwy, że żyję, IM składam serdeczne dzięki, że mają ojca i męża z odzysku.

I tu napiszę krótkie zdanie : " Rób to , co chcesz , aby inni robili . "
Chcesz , żeby bliska osoba poszła na terapię ? Idź na terapię . itd ...

To tak , jak w wychowywaniu dzieci ... pokaż mi a zrozumiem ...

takie niedzielne refleksje :)

i pozdrowienia z życzeniami Miłej Niedzieli :)

lulla
Awatar użytkownika
lulla
Moderator
Moderator

Zdjęcia: 9
Podziękował : 30 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Nieprzeczytany postautor: darek4040 » 12 mar 2006, 18:13

Cześć!Mam na imię Darek.Nie wiem czy coś ci to pomoże bo najważniejsza w leczeniu jest chęć alkoholika.To jest podstawa!Trudno namówić osobę pijącą w dodatku gdy czynnie pije i nie ma chęci na leczenie.Sprawa jest jeszcze trudniejsza,jeśli pijący ma kasę i tzw.konfort picia.Do tego jeszcze dochodzi to,że piszesz,że twoja mama jest snobką.Można by tu użyć podstępu.Jest w Polsce Ośrodek Leczenia Uzależnień w Charcicach. Jest to piękny ośrodek w pobliżu puszczy Nadnoteckiej w koło same jeziora,lasy.Wspaniała kadra teraoeutyczna.Zjeżdżają się tam ludzie z całej Polski.Nawet z zagranicy.Można tam załatwić skierowanie ale długo się czeka.Prywatnie jest niemal od ręki.Kosztuje to ok.1000Euro.Wszyscy uczestniczą w tym samym programie terapeutycznym.Podlegają temu samemu regulaminowi tyle,że osoby przyjęte prywatnie mają wygodniejsze warunki zakwaterowania.Pokuj 2 osobowy z łazienką i prysznicem,skromnie ale ładnie wyposażone.Status prywatnego jest o tyle leprzy,że jest możliwość negocjacji niektórych punktów regulaminu z dyrektorem.Dlatego o tym piszę bo tam byłem pacjentem i odniosłem korzyści.Dzisiaj nie piję.Ostrzegam cię tylko,że nie będzie sukcesu,jeśli jeśli sama pacjentka nie będzie sama tego chciała.Istnieje niebezpieczeństwo,że wyrzucisz pieniądze w błoto.Wypicie alkoholu w trakcie terapii grozi wydaleniem bez zwrotu kosztów.Bojkotowanie terapii także grozi wydaleniem.Poza tym cały regulamin mogą ci przesłać.Dokładny adres dowiesz się w każdej poradni leczenia uzależnień.Zyczę powodzenia.Jeśli byś miała jakieś pytania napisz. darek4040
darek4040
Użytkownik forum
Użytkownik forum

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: potrzebuje rady, ostatnia juz chyba proba pomocy - dlugi

Nieprzeczytany postautor: martyna96 » 19 sie 2018, 20:44

Każdemu z czystym sercem mogę polecić dobry Ośrodek Terapii Uzależnień SYMPTOM http://www.uzalezniony.pl
martyna96
Nowozarejestrowany
Nowozarejestrowany

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
gadu-gadu: 0

Poprzednia

Wróć do Alkoholizm forum dyskusyjne