Zapicie wszywki-groźne?

Wszystko związane z chorobą alkoholową.
Uzależnienie od alkoholu i współuzależnienie.
Jeżeli alkohol, koalkoholizm jest problemem w Twoim życiu, to właśnie jest miejsce dla Ciebie

Moderatorzy: lulla, Opiekun Strefy Problem

Zapicie wszywki-groźne?

Nieprzeczytany postautor: martal » 15 gru 2016, 08:35

Dzień dobry. Moja szwagierka wiele miesięcy temu zaszyła się i miała zalecone nie spożywać alkoholu do lutego 2017. Jednak obliczyła sobie że tabletki się nie zgadzały, miała wszytą mniejszą ilość i pewnie już nie działają. Napiła się, właściwie odleciała na tydzień,bez chwili trzeźwienia, co gorsza piła wino domowej roboty. Po tygodniu zaczęła czuć się potwornie, tak potwornie iż opisuje że w życiu tak się nie czuła. Wymioty całymi dniami i nocami, zawroty głowy, poty. Od wymiotowania kwasem ma podrażniony przełyk tak bardzo że krwawi, mówi o potwornych bólach brzucha, nawet pokonała wstyd i udała się na izbę przyjęć, morfologia kroplówka i do domu. Dalej cierpi. Już tydzień. Nie pije ale wygląda jak pijana. Czy to są po prostu objawy odstawienne po tygodniu ciągu, czy zatruły ją tabletki i może grozić jej niebezpieczeństwo? Doradziłam jej USG brzucha ze względu na ten ból brzucha, boję się że może wątrobę ma uszkodzoną.Czytałam że zapicie wszywki jest groźne dla życia, więc martwię się mocno o nią.
martal
Nowozarejestrowany
Nowozarejestrowany

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
gadu-gadu: 0

Re: Zapicie wszywki-groźne?

Nieprzeczytany postautor: Jura » 15 gru 2016, 17:29

Dziwi mnie, że po krótkim pobycie na izbie przyjęć wysłano ją do domu. Powinna być skierowana na profesjonalne odtrucie do szpitala pod całodobową opiekę z monitorowaniem.
Nie wiem dlaczego tak się nie stało... Albo zataiła to, że ma wszywkę, albo trafiła tam na niekompetentnych ludzi...

https://pl.wikipedia.org/wiki/Disulfiram - wystarczy poczytać wraz z rozszerzeniami poprzez odnośniki, by zdać sobie sprawę jak niebezpiecznym dla zdrowia , dla organizmu, jest disulfiram i to nawet bez zapicia, gdyż środek jest uwalniany do organizmu niezależnie od picia alkoholu.
Tych rzeczy nie podają w reklamach i opisach ośrodki, gdzie, oczywiście odpłatnie, aplikowany jest pod skórę specyfik.
To jest ich walka o pieniądze dlatego handlują fałszywymi nadziejami dla uzależnionych jak i ich rodzin.
Bacz na dzień dzisiejszy,
gdyż na nim polega życie;
Awatar użytkownika
Jura
Opiekun forum
Opiekun forum

Zdjęcia: 11
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Nieprzeczytany postautor: martal » 15 gru 2016, 23:01

Nie wiem dokładnie jaki specyfik został jej wszyty. Czy to ten sławny Esperal, nie wiem. Na izbie powiedziała prawdę, rozmawiałam z nią o tym że żeby uzyskać pomoc musi powiedzieć prawdę,że inaczej nie ma sensu, tak też zrobiła i dostała przykaz nie picia, oprócz kroplówki. Trafiła na ludzi niekompetentnych. Nasz powiatowy z tego słynie niestety. Ponieważ stan się nie polepszał, poszła do lekarza rodzinnego, ale tam też została zlekceważona. Miała dziś badanie USG, poszła prywatnie, tak jej zaproponowałam martwiąc się o wątrobę. Ale jest ok, tylko z żołądkiem jest problem, radiolog się dopatrzył, i do gastrologa ma iść. Myślę że ma wyniszczony przewód pokarmowy od wymiotów, przez tydzień pija nic nie jedząc, więc mogła wymiotować jedynie kwasem. Już jest lepiej. Wiem że wszywka to nie najlepsze wyjście, ale to była jej samodzielna decyzja która bardzo nas zaskoczyła, bo w wielu rozmowach twierdziła że niczego nie chce zmieniać, lubi pić, chce pić, i aż tu nagle, tak sama z siebie, ogarnęła się, bez nacisków. Podczytuję teraz tematy o leczeniu alkoholizmu. Z czasem subtelnie jej zasugeruję że może jeszcze skorzystać z terapii.
martal
Nowozarejestrowany
Nowozarejestrowany

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
gadu-gadu: 0

Nieprzeczytany postautor: Jura » 16 gru 2016, 16:40

Ty jej nie sugeruj z czasem, jak wydobrzeje, tylko teraz, kiedy najbardziej się męczy...
Tak to działa najprędzej...
Bacz na dzień dzisiejszy,
gdyż na nim polega życie;
Awatar użytkownika
Jura
Opiekun forum
Opiekun forum

Zdjęcia: 11
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Wróć do Alkoholizm forum dyskusyjne